Envirofest Bečva 2021
Pořádá spolek Zdravá Bečva

Envirofest Bečva 2021

První ročník akce Envirofest Bečva 2021. Akce se bude konat v sobotu a v neděli 18. - 19. 9. 2021 v areálu zámeckého parku ve Valašském Meziříčí. Účast na této nekomerční kulturně-osvětové akci zatím přislíbil zpěvák Tomáš Klus, ale v plánu je vystoupení hudebních skupin, panelové diskuze, workshopy a filmové projekce. Naší snahou je oslovit co nejširší spektrum lidí a ukázat jim, že zájem o stav životního prostředí má smysl. A že pod pojmem “životní prostředí” tedy “environment” se skrývá nejen příroda, ale také stav věcí veřejných, politická angažovanost a mezilidské vztahy.

Dne 20. září to bude přesně rok od katastrofické havárie na řece Bečvě.

Vstupné v předprodeji 209 Kč.
Děti do 15 let a senioři na 60 let mají vstup zdarma a jsou vítáni.

 

* * *

 

Envirofest Bečva 2021 - rok po havárii

Rok po dosud nevyjasněné havárií na řece Bečvě se ve Valašském Meziříčí bude konat první ročník Envirofestu Bečva 2021, který nabídne koncerty, diskuse a přednášky na téma naše životní prostředí. A přijede i Tomáš Klus. 

Loňská otrava řeky Bečvy, která je považována za jednu z největších ekologických katastrof na našem území, rezonuje naší společností ještě rok po havárii. Právě zájem veřejnosti o stav životního prostředí vedl skupinu občanů z Valašska k myšlence prvního ročníku Envirofestu Bečva 2021.

“Stejně jako mnoho našich spoluobčanů nejsme spokojeni s postupem úřadů při vyšetřování havárie, která se stala symbolem poškozování našeho životního prostředí. Již 11 měsíců organizujeme demonstrace, benefice, vystoupení umělců i odborné debaty věnující se případu otrávené Bečvy. Vyvrcholením těchto akcí bude Envirofest Bečva 2021, který se bude konat rok po havárii, v sobotu a v neděli 18. - 19. 9. 2021, v areálu zámeckého parku ve Valašském Meziříčí. Envirofest pořádáme ve spolupráci s Kulturním zařízením města,” uvedl Jan Husák ze spolku Zdravá Bečva, hlavního organizátora akce.

Envirofest nabídne bohatý kulturní program, kterým chce oslovit široké spektrum lidí. “Jsme rádi, že stejné hodnoty sdílí i Tomáš Klus, KACZI, Koňe a Prase, Tomáš Kočko a další, kteří již přijali pozvání” uvedl další z organizátorů, Zbyněk Hanko. Akce také nabídne moderované besedy s odborníky, politiky a dalšími osobnostmi, které budou zaměřeny nejen na zásadní otazníky kauzy Bečva, ale také na vztah naší společnosti k životnímu prostředí. “Na své si přijdou i rodiny s dětmi, pro které bude připravena zábavná pátrací stezka, tvořivé workshopy, filmové projekce a samozřejmě občerstvení,” dodává Hanko. 

“Vstupenky lze zakoupit v předprodeji za symbolickou cenu 209 Kč, která připomíná datum loňské havárie,” zakončuje Lenka Halová, další z organizátorů festivalu. “Na místě bude vstupné za 300 Kč. Děti do 15 let a senioři mají vstup zdarma.”

 

Kontakty:
Jan Husák, tel. 606 535 262, email: husakjan@gmail.com
Lenka Halová, tel. 737 125 507, email.LEN23@seznam.cz
Zbyněk Hanko, tel. 775 635 426, zbynek@lovemusic.cz

Termíny

  • So 18.9.2021 — Ne 19.9.2021

Vstupné

na místě 300 Kč, v předprodeji 209 Kč

Místo konání

park u zámku Kinských

Pořadatel

Amfiteátr