Valašský špalíček 2020
Folk-blues-beat festival

Valašský špalíček 2020

Valašský špalíček se stal „živou antologií“ big beatu a nevyhýbá se ani velkým projektům. Hráli zde Framus Five Michala Prokopa s filharmonickým tělesem a zazněl tu velkolepý opus Co znamená vésti koně undergroundové legendy The Plastic People of the Universe s Brněnskou filharmonií. Návštěvníci festivalu viděli také první české vystoupení „rockového cirkusu“ The Crazy World of Arthur Brown, koncerty britských kapel The Pretty Things a Mungo Jerry, skotskou zpěvačku Maggie Bell i legendu rockové kytary Clema Clempsona s kapelou JCM.

Rockoví fanoušci právě zde měli možnost vidět poslední koncert The Matadors, tady naposled zazněly programy Nová syntéza Blue Effectu Radima Hladíka s jazzovým orchestrem a Zelená pošta / Na II. programe sna skupiny Collegium Musicum Mariána Vargy. Vedle rockových průkopníků však festival uvádí také o několik generací mladší muzikanty, kteří dál nesou prapor hudebních ideálů bigbítové dekády. A spolupráce s polským čtvrtletníkem Twój Blues na festival přináší to nejlepší z bluesové scény našich severních sousedů.

Cenově nejvýhodnější festivalové vstupenky vchází do předprodeje v pátek 1. listopadu. A kdo jsou první vlaštovky z připravovaného programu? Britský zpěvák, harmonikář a herec Paul Jones & The Blues Band, čeští zpěváci Václav Neckář, Viktor Sodoma a Pavel Sedláček, rakouský Dead Beatz Blues Bopper Orchestra a australský bluesman Gerald Clark.

 

Vstupné:

do 24.12.2019 — 490 Kč

od 25.12.2019 — 520 Kč

Termíny

  • Čt 25.6.2020, 17:30 — So 27.6.2020, 23:59

Vstupné

490 Kč

Místo konání

Nádvoří zámku Žerotínů

Pořadatel

Kulturní zařízení

Obrázky