Zámecká noc v zámku Žerotínů

Zámecká noc v zámku Žerotínů

Muzejní a galerijní centrum ve Valašském Meziříčí připravuje na pátek 17. července Zámeckou noc. Návštěvníci se mohou těšit na noční prohlídku zámku Žerotínů a workshopy a doprovodné programy ve všech přilehlých galeriích. Program začíná úderem 18. hodiny. Vstup je zdarma.

Jednu z letních pátečních nocí si mohou přijít zájemci umění a historie užít do areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Tamní Muzejní a galerijní centrum si připravilo Zámeckou noc, k níž se připojily také Galerie Kaple a Galerie Sýpka na II. nádvoří. M-klub připravil koncert zlínsko-brněnské instrumentální jambandové kapely Fresh Minute na Letní scéně na I. nádvoří od 18. hodiny.

Muzejní a galerijní centrum v průběhu noci zpřístupní aktuální výstavy Picasso!, Czech Press Photo a Finis terrae Gabriely Novákové. Otevřeny budou také Zámecké expozice v 1. patře zámku Žerotínů spolu s nově přístupnou barokní kaplí. Doprovodné programy nabídnou Zámecké skriptorium s workshopem kaligrafie pro začátečníky a fotokoutek s Maxmiliánem Františkem ze Žerotína. Program zde bude zakončen půlnoční komentovanou prohlídkou zámku s historikem Pavlem Lasztoviczou, která začne ve 23 hodin.

Galerie Kaple zpřístupní fotografickou výstavu Michala Kalhouse s názvem V kapli, kterou doplní intermediální etudou a poznávací hrou pro malé i větší, při níž budou blíže poznávat fotografie autora. Galerie Sýpka nabídne výstavu místní mladé malířky Markéty Daňkové Hranice těla a nabídne workshopy figurální kompopzice a skládání figury podle obrazu autorky.

(smo#2020)