Výstavou v Galerii Sýpka provedou návštěvníky studenti Designu skla

Výstavou v Galerii Sýpka provedou návštěvníky studenti Designu skla

V současné době je v meziříčské Galerii Sýpka, která sídlí na II. nádvoří zámku Žerotínů, k vidění výstava prací studentů a pedagogů ateliéru Design skla Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Den před koncem výstavy, ve čtvrtek 20. dubna se v jejich prostorách uskuteční komentovaná prohlídka se samotnými autory. Začátek je v 16 hodin a vstup na tento doprovodný program je zdarma.

Po druhé vystavuje v Galerii Sýpka ve Valašském Meziříčí ateliér Design Skla UTB ve Zlíně. V rámci komentované prohlídky, která se uskuteční s vystavujícími autory, se budou zájemci moci lépe seznámit s konceptem vystavovaných děl a zároveň si ujasnit si celkový náhled na nejmladší vysokoškolský ateliér designu skla v České republice a na Slovensku.

Výstavní projekt VýstUP je prezentací tvorby jeho studentů a pedagogů. Studenti v galerijním prostředí vystavují site specific instalace, které byly vytvořeny přímo pro prostor Galerie Sýpka a samozřejmě zde prezentují i skleněné objekty. Návštěvníci mohou shlédnout díla Nikoly Kovalíkové, Jakuba Čecha, Jiřího Jedličky, Tomáše Krejčího, Heleny Ťapajnové, Adély Lakomé, Gabriely Lhotákové, Mikuláše Starého, i odborné asistentky Michaely Spružinové a vedoucího ateliéru Petra Stanického v projektu MySpace.

 

(smo#2017)