Vydejte se na stopu zločinu!

Vydejte se na stopu zločinu!

Muzejní a galerijní centrum ve Valašském Meziříčí zve společně s Mendelovým muzeem v Brně na interaktivní výstavu Stopa – vyřeš zločin. Ta bude ve druhém patře zámku Žerotínů k vidění od středy 1. prosince. Navštívit ji můžete až do posledního ledna roku 2022.

Zbožňujete detektivní příběhy? Toužili jste někdy být Sherlockem Holmesem, slečnou Marplovou, nebo nikdy neodoláte bezkonkurenčním kriminálním případům z českého filmového plátna? Tak neváhejte a vydejte se do meziříčského MAGC, kde můžete zhlédnout unikátní interaktivní výstavu Stopa – vyřeš zločin! věnovanou vědeckým metodám v kriminalistice. Návštěvníci se mohou stát sami detektivy a prostřednictvím fiktivního kriminálního případu pátrat po pachateli. Každý návštěvník získá pracovní list, kde si může zaznamenat průběh vyšetřování a na konci výstavy označit za pachatele jednoho z podezřelých.

Během řešení se neotřelou a zábavnou formou seznámí s moderními metodami vyšetřování a chybět nebudou ani překvapivé informace z oblasti dějin kriminalistiky. Tuto putovní výstavu zrealizovalo Mendelovo muzeum v Brně ve spolupráci s Ústavem soudního lékařství v Brně, Policií ČR a Muzeem Policie ČR. 

Při návštěvě výstavy platí aktuální opatření stanovaná Ministerstvem zdravotnictví ČR. Výstava je přístupní ve všední dny, kromě pondělí, od 9 do 17 hodin a o víkendech od 13 do 17 hodin.

(smo#2021