Veletrh pracovních příležitostí nabízel práci, rozdával informace a představoval firmy

Veletrh pracovních příležitostí nabízel práci, rozdával informace a představoval firmy

V pondělí 16. dubna se ve Valašském Meziříčí uskutečnil první ročník Veletrhu pracovních příležitostí, který uspořádalo Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí za účasti města Valašské Meziříčí. Delegáti zúčastněných firem sdělovali stovkám zájemců a studentů pracovní možnosti a osobně přiblížili pracovní prostředí, podmínky a výhody zaměstnání právě u jejich firem. Celým dnem provázel moderátor František Baláš.

Celkem dvacet firem z Valašského Meziříčí a okolí se prezentovalo na Veletrhu pracovních příležitostí, který se uskutečnil v prostorách zámku Žerotínů. Jeho první ročník odstartoval úderem deváté hodiny ranní a trval do hodiny sedmnácté. V průběhu celého dne měli návštěvníci, zájemci o práci, ale i studenti místních středních škol možnost komunikovat přímo se zaměstnanci firem Brose, Baur Formschaumtechnik, Robe, IST – Innovative Sensor Technology, Schott – Glass Made of Ideas, Charita ČR, Lipoelastic Medical Products, Gumárny Zubří, Tesco, JDE – Jacobs Douwe Egberts, Hajdik a. s., Nemocnice Valašské Meziříčí a Vsetínská nemocnice, M&M Reality, DEZA, PWO, Auto Kora a Digi Doo, kteří se během dne nabízením volných míst a představováním firem téměř nezastavili.

„Svůj stánek zde měla také místní pobočka Úřadu práce, která přímo na místě sdělovala volná pracovní místa, radila zájemcům jak postupovat při hledání práce a rozdával mnoho dalších užitečných rad do nalezení vysněného zaměstnání,“ přiblížil konání festivalu Roman Štěrba, ředidel Kulturního zařízení. Nespočet užitečných informací se ale dověděli také návštěvníci přednášek paní Ing. Ivany Némethové, která ve sklepení M-klubu podávala cenné informace. Radila jak správně psát životopis a dělila se o reálné případy z osobních zkušeností na trhu práce. Celým veletržním dnem provázel moderátor František Baláš, který kromě organizačních informací zpovídal v moderátorských vstupech zástupce jednotlivých firem. „Věřím, že pokud zde uchazeči o zaměstnání, zájemci o změnu práce i současní studenti místních škol nalezli potřebné informace, či se alespoň seznámili s místními zaměstnavateli. A firmy si vytipovaly a získaly nějaké nové nadějné zaměstnance, tak mělo uspořádání Veletrhu smysl a těšíme se na spolupráci při dalších ročnících,“ uzavírá Veletrh pracovních příležitostí Roman Štěrba.

 

(smo#2018)