V M-klubu vystoupí finští pankáči

V M-klubu vystoupí finští pankáči

Skandinávský punkrock zazní v pátek 9. dubna do Valašského Meziříčí. O chladné temnotě jako u jejich metalových krajanů nemůže být v případě Part Time Killer a One Hidden Frame ani řeč. Třetím vystupujícím budou pražští River Jordan. Koncert startuje ve 20.00 hodin.

Žádnými zelenáči na hudební scéně nejsou Part Time Killer, kteří hrají už asi patnáct let. „Jsou to snad nejmilejší kluci, co znám. Jsou tlustí, strašně chrápou, pojedí jako celá armáda ale pořád je to jedna z nejpilnějších kapel vůbec,“ popsal Stanislav Holiš, který koncert v M-klubu spolupořádá. Podle jeho slov jsou tři ze čtyř členů kapely zasloužilí otci se čtvrtým křížkem na krku. „Zatímco většina kapela začne hrát tvrdě a postupem času se technicky zdokonaluje a „měkne“, u PTK je to naopak. Čím jsou starší, tím ostřejší muziku hrají, což dokazují i dvě nové písně z nového alba, které si můžete poslechnout na jejich myspace. Stylově připomínají staré Bad Religion či NOFX, kdy se ostré a rychlé rify střídají s velice melodickými refrény. Tihle Vikingové nikoho nezklamou!“ je přesvědčený Holiš.

O poznání nezkušenější je druhá finská parta. Za to je velmi plodná – za své tříletou existenci stihli vydat už dvě alba a třetí je na cestě. Prezentují se melancholický punkrockem. „Proč melancholickým? Protože místo toho adrenalinu, který do vás napumpují Part Time Killer, vás tahle hudba spíš donutí přemýšlet a vzpomínat,“ myslí si Holiš.

Večer uzavřou pražští River Jordan, kteří jsou pohrobky kapely Airbags. „Hrají dnes hodně moderní a populární „post hardcore“, kde se hardcorové pasáže mísí s až přesládlým zpěvem. Muzika je geniálně zpracovaná a připomíná mi americké AFI,“ doplnil Holiš. Seskupení má na kontě prozatím jen jedno demo, ale jejich první album se dá očekávat v nejbližší době. Lukáš Martinek (lum)