V M-klubu se představí Post-it

M-klub v letošní sezoně poprvé představí veřejnosti známé jméno. Název Post-it je značka hudebního „produktu", který na trhu konkuruje už přes deset let. Vršovická parta zamíří v sobotu 18. září do valašskomeziříčského M-klubu. Společně s ní zahraje kapela My Wave.

Post-it na sebe poprvé výrazně upozornili v roce 2003, kdy postoupili do finále prvního ročníku soutěže Coca-Cola Pop Star, což jim zaručilo smlouvu s vydavatelstvím. Rok na to vydali debutovou desku Ideál. Po dvou letech koncertování si kapela domluvila spolupráci s Yardou Helešicem, který produkoval jejich další album s názvem Sektor. „Poslední jejich věc se objevila loni na podzim. Šlo o CD s příznačným názvem Post-i-noor. Deska to byla pro mnohé skalní fandy kapely zlomová. Někteří z nich po poslechu kluky odepsali, jiní album akceptovali s tím, že kapela dospěla," sdělil produkční M-klubu David Schwager s tím, že zatímco ve svých počátcích byli Post-it považováni za talenty nu-metalu, nyní hrají inteligentní a melodický poprock, ve kterém se mísí řada dalších stylů.

Z podobného těsta je kapela, která Post-it v M-klubu podpoří. Kroměřížská parta se dala dohromady v roce 2006 a tvoří ji hudebníci s bohatými zkušenostmi z jiných projektů. Z počátku byla srovnávána s Clou. Jejich melodický rock prakticky okamžitě zaujal a vynesl jim třetí místo v hitparádě rádia RockMax, které je posunulo až do semifinále evropské soutěže International Live Award. Nedávno vydala kapela CD s názvem This Is My Way. „Není vyšperkované jak nějaká americká deska, kde je všechno dokonalé, a pak si zajdeš na koncert a nestojí to za nic. Nám se podařilo udělat dobrý zvuk, ale zase takový, jaký hrajeme na koncertě. Třeba můj hlas se dolaďoval jen malinko na pár místech. Je to živější, není to vyumělkované. Když na nás přijdeš na koncert, tak to je ono, prostě This is My Wave!" říká o stále ještě čerstvém CD frontman kapely Martin. Lukáš Martinek (lum)