Unikátní herecký výkon Martina Hofmanna nabízí inscenace Nežná je noc v Kulturním zařízení

Unikátní herecký výkon Martina Hofmanna nabízí inscenace Nežná je noc v Kulturním zařízení

Představení Něžná je noc, scénický fragment románu Zločin a trest a povídky Něžná od Fjodora Michajloviče Dostojevského, uvedou v sále Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí v rámci divadelního předplatné herci Martin Hofmann a Marika Šoposká ve čtvrtek 27. března od sedmé hodiny večerní.

Monodrama Něžná je noc napsal a zrežíroval Patrik Hartl, který stojí například za komediemi Soukromý skandál, Půldruhé hodiny zpoždění či skvělou one man show Caveman, kterou mohli diváci ve Valašském Meziříčí shlédnout při festivalu Setkání divadel. Při psaní inscenace se nechal inspirovat románem Zločin a trest ruského autora F. M. Dostojevského, ze kterého si vypůjčil postavu Marmeladova a jeho povídkou Něžná, z níž si vytáhl majitele zastavárny. Obě postavy se ve dvou různých příbězích protínají v jedné dějové lince.

Hra je rozdělena na dvě části. V první polovině se vyjímá unikátní herectví Martina Hofmanna alias Marmeladova, jehož největšími kamarády jsou sklenka vodky a harmonika. Vypráví o svém životě a manželství, veškeré peníze propije a tak je úplně na mizině. Přestože je druhá polovina inscenace podle jiné předlohy, tak plynule navazuje na tu první v čase po pětadvaceti letech. Emocionálnější část nás z chudého prostředí zavádí do luxusního pokoje, kde majitel zastavárny promlouvá ke své ženě, která leží na smrtelné posteli a kterou ztvárňuje Marika Šoposká.

Vstupenky na březnové představení Něžná je noc ze série programu Divadelní předplatné jsou v doprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na vstupenkovém portále vstupenky.kzvalmez.cz.

 

(smo #2014)

Ondřej Smolka, PR Manager, smolka@kzvalmez.cz, +420 739 470 291

 

Něžná je noc Valmez