Symfonické odpoledne s filharmonií i populárními melodiemi

Symfonické odpoledne s filharmonií i populárními melodiemi

Tak jako v minulých letech i toto září nabídne program Dnů města Valašské Meziříčí koncert zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů. Čtyři skladby od Čajkovského a Borodina bude řídit dirigent Chuhei Iwasaki. Novinkou bude vystoupení kapely Marco Čaňo & Cover Paradise, která program zahájí populárními melodiemi. Koncert se uskuteční v Amfiteátru v neděli 5. září 2021 od 15. hodin. Vstupenky jsou k dostání v klasických předprodejích.

Už několik let v řadě patří jedno ze zářijových nedělních odpolední vystoupení symfonického tělesa. V posledních letech se toho ujala Filharmonie Bohuslava Martinů. A nejinak tomu je i letos. Jako vedoucí souboru se ve Valmezu poprvé představí český dirigent pocházející z Japonska Chuhei Iwasaki. Iwasaki se narodil v roce 1987 v Tokiu a už od dětství se věnoval hře na housle. Posléze studoval v Toikiu, na Pražské konzervatoři i na HAMU. Spolupracuje s předními tuzemskými i zahraničními orchestry a je také pedagogem na Pražské konzervatoři. Byl šéfdirigentem Filmové filharmonie, Moravia Brass Bandu i stálým hostujícím dirigentem Plzeňské filharmonie.

V letošním programu těleso uvede tři skladby od Petra Iljiče Čajkovského, a to Polonézu z opery Evžen Oněgin, úvodní téma a Valčík ze suity op. 20a z Labutího jezera a Italské capriccio. Závěrečnou skladbou budou Polovecké tance od Alexandra Porfijeviče Borodina.

Součástí koncertu bude představení projektu zlínské filharmonie s názvem On the Wave. Úvodní část koncertu se ponese na vlně dnešní světové pop music propletené prvky klasické hudby. Prvně budou mít posluchači možnost slyšet kapelu Cover Paradise pod vedením moravského houslisty Marca Čaňa. Společně představí repertoár sestávající se s cover verzí nejznámějších světových melodií od Davida Guetty, Eda Sheerana, Michaela Jacksona, Ariany Grande, Aviciiho, Rihanny, Adele, Billie Eilish nebo hudební skupiny Clean Bandit. Současné populární songy se v jejich pojetí stávají mezigeneračními hity postavenými z hudby na profesionálních základech. Jejich první cover Symphony ocenilo shlédnutím na Youtube více než 450 tisíc uživatelů z celého světa. V roce 2018 vydali své debutové album Cover Paradise.

Pro koncert je také připravena „mokrá varianta“ a v případě nepříznivého počasí se koncert přesune do Kina Valmez. Vstupenky na koncert jsou k dostání v klasických předprodejích v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.