Slovenská fotografka Jana Hojstričová nabídne jiný pohled na fotografii

Slovenská fotografka Jana Hojstričová nabídne jiný pohled na fotografii

V Galerii Sýpka se schyluje k první podzimní výstavě. Tamní prostory zaplní slovenská fotografka Jana Hojstričová, která svou výstavu nazvala Expozícia. Zahájení se uskuteční ve středu 15. září v 18 hodin za účasti kurátora výstavy Leszka Wojaczka i samotné autory. Výstava bude ke zhlédnutí do 26. listopadu 2021.

Jana Hojstričová se ve své volné fotografické tvorbě věnuje tématům postavení ženy, současné rodině a společnosti a aktuálně také muzejní kultuře. Kromě volné tvorby se specializuje na fotografování architektury, skla a keramiky. Známá je její spolupráce se slovenským sklářským výtvarníkem Palo Machem, jehož práce byla v Galerii Kaple k vidění do poloviny června tohoto roku.

Umělkyně působící v Bratislavě, připravuje pro Galerii Sýpka fotografickou instalaci šitou na míru jejímu prostoru. Půjde o kombinaci velkoformátové fotografie s projekcí a formou laboratorních stolů, jež mají jakousi podobu naučných alb. Východiskem jejích výstav je historicko-vědecká fotografie 19. století, která zprostředkovává geografické poznání, přírodovědecké bádání a muzejní expozice.

Výstava je v Galerii Sýpka přístupná ve všední dny, kromě pondělí, od 9 do 17 hodin a o víkendu od 13 do 17 hodin. Vstupné je 20 Kč a je možnost zajištění komentovaných prohlídek na emailu galerie@kzvalmez.cz.