Robert Křesťan a Druhá tráva představí vítězné album na Valašském špalíčku

Robert Křesťan a Druhá tráva představí vítězné album na Valašském špalíčku

Kapela Druhá tráva získala Cenu Anděl za své poslední album Díl první a zároveň byl do síně slávy uveden zpěvák Robert Křesťan. Kapela na festivalu oslaví třicet let své existencea v pátečním programu Valašského špalíčku zároveň připomene 80. let od narození Boba Dylana. Valašský špalíček startuje ve čtvrtek 24. června v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Stále jsou v prodeji třídenní festivalové vstupenky.

Letošní rok je ve znamení oslav třiceti let existence Druhé trávy. Tu kapela připomene koncertním programem, jenž je průřezem zásadních alb její historie, také folk-blues-beat festivalu Valašský špalíček. Kromě toho hudebníci natáčejí pokračování poslední desky nazvané Díl druhý. Nahrávka vyjde na začátku roku 2022.

Přední česká nadžánrová kapela Druhá tráva si odnesla ze slavnostního ceremoniálu předávání cen Akademie populární hudby sošku Anděla za poslední album Díl první. Nahrávka vznikla pod dohledem britského producenta Eddieho Stevense. Angličan obohatil osobitý akustický zvuk skupiny o prvky typické pro elektronickou muziku. Druhou sošku ve stejný večer získal i samotný Robert Křesťan coby nový člen andělské Síně slávy.

Druhá tráva dosud vydala 19 alb v Čechách i USA a je již z minulosti několikanásobným držitelem ocenění Anděl. Hudební kritika považuje muzikanty kapely za mimořádné instrumentalisty a samotný Křesťan je popisován jako výjimečný zpěvák, textař a překladatel. Zakladateli Druhé trávy jsou kromě Roberta Křesťana i bendžista Luboš Malina a hráč na dobro Luboš Novotný. Hudebně je výborně doplňují kytarista Radek Hlávka, basista Tomáš Liška a bubeník Martin Novák.

Festival Valašský špalíček nabídne v průběhu tří dnů na třicet účinkujících z Čech, USA, Nizozemska, Slovenska, Polska i Maďarska. Vystoupení tak potvrdil jeden z nejvýznamnějších rockových kytaristů kontinentální Evropy Jan Akkerman, který se v 70. letech minulého století proslavil jako sólista Nizozemské art rockové kapely Focus, československý Petra Börnerová Band, slovenský bluesman Peter Lipa v programech Lipa spieva Lasicu a Beatles in Blue, Flamengo Reunion Session, Lešek Semelka a mnoho dalších.

Kompletní program a časový harmonogram Folk-blues-beat festivalu Valašský špalíček naleznete na oficiálních stránkách www.valasskyspalicek.cz. Zde také pořídíte třídenní festivalové e-vstupenky (neplatí na koncert Hradišťanu & Javory Beat) i samostatné vstupenky na koncert Jiří Pavlica, Hana a Petr Ulrychovi, Hradišťan & Javory Beat.

(smo#2021)