Rady na Manželské štěstí zjistíte v prosinci Kulturním zařízení

Rady na Manželské štěstí zjistíte v prosinci Kulturním zařízení

Již tradičně před Vánoci uvádí S-klub Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí divadelní představení mimo předplatné. V letošním roce přijedou do velkého sálu herečky Iva Hüttnerová a Michaela Dolinová s kolegou Davidem Suchařípou se svěží komedií Manželské štěstí. Představení je naplánováno na středu 17. prosince od sedmé hodiny večerní.

Hledáte manželské štěstí? Pořiďte si hospodyni! Alespoň to slibuje podtitulek divadelní hry, v níž je hlavní hrdinkou zmiňovaná hospodyně Vilemína Gruntorádová z agentury Manželské štěstí. Příběh ji zavádí do moderní rodiny marketingové ředitelky Diany, Michaela Dolinová, a jejího manžela, bohémského umělce na volné noze Huga, David Suchařípa. Vilemína okamžitě vycítí, že v tomto manželství není něco v pořádku a začne dávat rozklíženou dvojici dohromady. S vražednou otevřeností a se slovy: „Děti moje, řeknu to upřímně, ale s taktem: Váš sexuální život nestojí za nic!“, začne Vilemína řešit manželské soužití a to s bezednou zásobou léty prověřených rad, jak krize v kuchyni a loži překonávaly naše babičky.

Manželské štěstí vychází z témat oblíbeného televizního seriálu a knihy od Ivy Hüttnerové Domácí štěstí. Dozvíte se mimo jiné, jak si manželé mají jeden druhého vážit, jak zafunguje sporýš lékařský i celer v manželském loži a další moudra k dosažení štěstí manželského. Pro Ivu Hüttnerovou je to po letech nová zajímavá role, která v mnohém připomíná nezapomenutelného strýce Pepina v dramatizaci Hrabalovových Postřižin v Rubínu.

Vstupenky na divadelní inscenaci Manželské štěstí jsou v předprodeji od začátku listopadu v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2014)