První dáma českého soulu Marie Rottrová vystoupí v neopakovatelném koncertním programu

První dáma českého soulu Marie Rottrová vystoupí v neopakovatelném koncertním programu

Přesně za měsíc bude centrum Valašského Meziříčí žít folk–blues–beat festivalem Valašský špalíček. Ten zahájí neopakovatelný třiapůlhodinový koncertní program tří kapel a čtyř bývalých sólistů legendárního Flaminga v čele s Marií Rottrovou ve čtvrtek 20. června 2019. Následující dva dny budou patřit bezmála třiceti účinkujícím na třech pódiích. V předprodeji jsou nyní navíc i jednodenní vstupenky.

Úvodní večer festivalu Valašský špalíček bude patřit první dámě českého soulu, ostravské rodačce a bývalé člence Flaminga, Marii Rottrové. Svým plnohodnotným koncertním programem vztahujícím se k albu Lady Soul zaujme místo na hlavním festivalovém pódiu. „O koncert Marie Rottrové jsem měl zájem delší čas, protože představuje nepřehlédnutelnou kapitolu v historii českého big beatu. Už v roce 2011 sice paní Marie ohlásila konec kariéry, ale loni jsem viděl její výjimečné vystoupení v Ostravě a byla vážně senzační v soulových písničkách i v tom popovém repertoáru,“ říká Karel Prokeš, dramaturg festivalu Valašský špalíček.

Valašský špalíček se však od mnoha jiných festivalů vyznačuje komplexností a ani koncert Marie Rottrové není výjimkou. Čtvrteční program avizuje koncert s přáteli, a tak se návštěvníci mohou těšit na Petra Němce, Jaroslava Wykrenta a Jaromíra Jerry Löfflera. „Předloni jsem díky Janu Horákovi, jenž v současné době připravuje knížku o ostravské kapele Flamingo, získal spojení na Jaromíra „Jerryho“ Löfflera, úžasného soulového zpěváka původem z Olomouce, který padesát let žije ve Švýcarsku. On tady kdysi zpíval s The Bluesmen, pak přestoupil do Flaminga, a společně s Marií Rottrovou koncem 60. let definoval tzv. ostravský soul“, přibližuje program Karel Prokeš a dodává „Pozval jsem ho loni na Valašský špalíček a sehnal (možná spíš založil) jsem pro něj kapelu, kterou poprvé v životě viděl až tady na zvukové zkoušce. Trochu riskantní kousek dopadl výborně a já začal přemýšlet o tom letošním projektu. Tentokrát jej bude doprovázet olomoucká parta Blues Power a jako host se představí Jaroslav Vraštil.“ Posledním účinkujícím tohoto jedinečného třiapůlhodinového programu bude Jaroslav Wykrent s kapelou IN Blue.

Vstupenky na festival Valašský špalíček jsou k dostání online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz nebo na oficiálních stránkách festivalu valasskyspalicek.kzvalmez.cz. K dostání jsou třídenní i jednodenní vstupenky. Při nákupu skupinového vstupného pro tři a více osob jsou třídenní vstupenky navíc za startovací cenu.

 

(smo#2019)