Příbuzné si nevybíráme, ti jsou nám určení

Příbuzné si nevybíráme, ti jsou nám určení

Konce ledna bude patřit v sále Kulturního zařízení francouzské komedii s příznačným názvem Příbuzné si nevybíráme. Hru z pera Erica Assouse přiveze do Valašského Meziříčí Agentura Harlekýn Praha ve středu 29. ledna. Představení začne klasicky v sedm hodin večer.

Divadelní hra Příbuzné si nevybíráme (v originále Les belles-soeurs neboli Švagřičky) je jednou z osmi her v současnosti nejžádanějšího francouzského autora Erica Assouse. Ten se nejprve věnoval především rozhlasové tvorbě, na svém kontě má osmdesát rozhlasových her, ale mimo jiné napsal také několik televizních a filmových scénářů. Kromě hry Příbuzné si nevybíráme, se v Paříži hraje také titul Rodinné tajemství. Obě představení bývají beznadějně vyprodaná.

Jak praví lidová moudrost, příbuzné si nevybíráme, ti jsou nám určeni. O tom, se budou moci přesvědčit všichni, co se na komedii Příbuzné si nevybíráme, přijdou podívat. Děj hry se točí okolo rodinné sešlosti tří bratrů a jejich manželek. A jak už to někdy bývá, švagrové se příliš v lásce nemají a nejraději by své muže držely na krátké uzdě. Vše se však změní příchodem mladé sekretářky jednoho z nich. Ta u přítomných mužů vyvolá paniku a z jejich nepřirozeně odmítavé reakce pojmou manželky vážné podezření čí je to milenka. Rodinná idylka tak rázem bere za své. Díky hereckému obsazení, ve kterém se v mužských rolích představí Svatopluk Skopal, Martin Zahálka, Jan Čenský nebo Václav Vydra a v ženských mimo jiné například Jana Boušková nebo Lenka Skopalová, Eva Janoušková a Simona Postlerová nebo Eva Režnarová, brilantním dialogům a situačním zvratů, nabízí komedie nevšední zážitek.

Vstupenky na komedii Příbuzné si nevybíráme lze zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na vstupenkovém portále http://vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo)

 

Příbuzné si nevybíráme Valmez

 

Příbuzné si nevybíráme Valmez