Potěšte své blízké kulturními zážitky

Potěšte své blízké kulturními zážitky

Vánoce se nezadržitelně blíží a většina populace bude s nastávajícími svátky upadá do stále větší nákupní mánie. Máte-li doma kulturního fanouška, můžete mu pořídit vstupenku na některou z akcí pořádaných v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí v příštím roce. A to v klidu předem a také online z pohodlí a tepla domova.

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí již tradičně před Vánoci spouští předprodej na některé akce konané v první polovině následujícího roku. Tak je tomu i letos. A paleta možností je opravdu pestrá od divadelních představení, přes koncerty až po festivalová veselí.

Máte-li doma milovníka kultury, určitě se mu zavděčíte vstupenkou. V předprodeji za nejvýhodnější cenu jsou k dostání třídenní vstupenky na folk-blues-beat festival Valašský špalíček 2020. Ten se uskuteční od čtvrtku 25. do soboty 27. června 2020 v areálu zámku Žerotínů a nabídne velikány hudebního nebe jako britskou kapelu The Blues Band ve složení Paul Jones, Dave Kelly, Tom McGuiness, Gary Fletcher a Rob Townsend, irského kytaristu a zakladatele rockové kapely Thin Lizzy Erica Bella s kapelou, Václava Neckáře & Bacily a mnoho dalších. Od 1. prosince také pořídíte permanentku na koncertní cyklus Jarní jazz & bluesové dny 2020 na Malé scéně za oponou, či místenky na 18. Zámecký ples.

Je libo divadlo? Pokud ano, tak nabídka skýtá několik komedií. V březnu do Valmezu přijede Martin Zounar s Martinem Krausem v bláznivé komedii Dva nahatý chlapi kontroverzního francouzského autora Sébastiena Thiéryho. Moravské divadlo Olomouc zde v únoru představí tragikomedii Kočičí hra od Istvána Örkényho v režii Romana Vencla. Hranické Divadlo Ventyl nastudovalo francouzskou komedii Dokud nás milenky nerozdělí z pera Erica Assouse. Na Assousův scénáristický talent sází také Agentura Harlekýn. Ta v lednu uvede hvězdně obsazenou hru z hereckého prostředí Herci jsou unaveni v čele se Svatoplukem Skopalem a v různých obměnách se Simonou Postlerovou, Václavem Vydrou, Janem Čenským a Naďou Konvalinkovou. S volným pokračováním prvního dílu Mechanická žena aneb Krize identity aneb Návrat do dětství na vás čekají herci z Commedia Dell’Arte II. Aneb Marek Daniel, Taťána Vilhelmová, Pavel Liška a další. A z jiného soudku bude lednové fyzické dvoj-představení Divadla tYhle a kolektivu Viktora Černického.

Divadlem potěšíte také své nejmenší. Učitelé a žáci Základní školy Žerotínova ve Valašském Meziříčí se připravují na derniéru představení na motivy muzikálu Ať žijí duchové, s níž slavila úspěch už v loni na podzim, když při oslavách 40 let školy. Tradičně v březnu pak přijede Divadelní společnost Julie Jurištové, tentokrát s klasickou pohádkou na motivy K. J. Erbena Obušku z pytle ven a Divadlo SemTamFór uvede pohádku O Honzovi.

Zabrouzdáme-li zpět k hudbě, tak můžete vybírat z koncertu kapely Mirai, jež do velkého sálu dorazí v rámci nejnovějšího turné začátkem března. Honza Křížek, frontman kultovních Walk Choc Ice a dlouholetý hlas kapely Blue Effect, představí svou autorskou tvorbu v M-klubu v polovině března. O měsíc později to ve velkém sále rozjede kapela Mig 21, jež vyráží na jarní část turné Hyjé. A vstupenky pořídíte také na koncerty kapely Cocotte Minute i souboru Vltava.

Vstupenky na zmiňované kulturní akce jsou k dostání osobně v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2019)