Please The Trees v M-klubu představí nekonečný tanec

Please The Trees v M-klubu představí nekonečný tanec

Do meziříčského M-klubu se po delší době vrací pražská kapela Please The Trees. V pátek 26. dubna představí svou nejnovější desku, označovanou za vrchol jejich dosavadní kariéry, nazvanou Infinite Dance. Společnost jim bude na koncertě dělat pražský vyznavač elektroniky říkající si Kurisutaru. Začátek je ve 20 hodin.

Please The Trees přivedli na svět, po deseti letech od svého debutového alba Lion Prayer, své páté řadové album. To nazvali Infinite Dance (Nekonečný tanec) a již před jeho zářijovým vydáním bylo označováno za vyvrcholením jejich dosavadní kariéry. A své ambice také naplnili. Trio hudebníků stvořilo opět silné autorské dílo, které stojí na pomezí mainstreamu a alternativy s výraznými melodiemi a originálními motivy.

Základ alba vznikl už na podzim v roce 2016 v sanfranciském studiu Tiny Telephone s producentem Brandonem Egglestonem a svůj podíl přispěli na albu hosté jako Thor Harris ze Swans, Cory Gray z The Dandy Warhols i písničkář John Grant.

Na čem Please Te Trees na novém albu doopravdy stavějí, to jsou přímočaré motivy. Titulní Infnite Dance žene kupředu živočišný soulový motor, Follow Te Smoke zase okouzluje jednoduchým účelným rifem, a tak by se dalo pokračovat. Tenhle zábavný a pozoruhodný „nekonečný tanec“ umocňuje už tak pevné kořeny Please Te Trees a je nezpochybnitelným potvrzením správnosti cesty, jíž se Václav Havelka se se svou kapelou před více než dvanácti lety vydal. Ta cesta vede kupředu a stále dál.

Jako předskokana přivezou Please The Trees pozoruhodného mladého muzikanta, který si říká Kurisutaru. Aby taky ne, když v kapele hraje na baskytaru. V dark synthpopu pražského vyznavače elektroniky, jehož ovlivnil například soundtrack k seriálu Stranger Things, se potkává popová chytlavost s dekadencí Suicide. Jeho produkce je plná zmítajících se zvukových eskapád a vokálních natahovaček, jako tripem divně protažená novovlnná huba v servisu Aphexe Twina.

Vstupenky na meziříčský koncert Please The Trees a Kurisutaru jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a také online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2019)