Pilani Bubu přiveze svůj chytlavý africký folklór

Pilani Bubu přiveze svůj chytlavý africký folklór

Posledním koncertem v programu Malé scény za oponou ve Valašském Meziříčí bude vystoupení jihoafrické písničkářky Pilani Bubu v triu se skvělými českými muzikanty. patřit jim bude ve velkém sále Kázetka neděle 11. prosince 2022 od 19.30 hodin. Vstupenky můžete pořídit také v předprodeji.

Pilani Bubu je jihoafrická písničkářka, televizní moderátorka a kreativní, nezávislá  umělkyně v žánru současné lidové hudby. Za album Folklore-Chapter 1 v rámci The South Africa Music Awards 2020 získala cenu Nejlepší jihoafrické album. Nyní konečně dostává svým předcovidovým plánů a vyrazila na zimní evropské turné po Česku, Slovensku a Německu. A právě jeden z českých koncertů k propagaci první i rovnou druhé části desky Folklore se uskuteční také ve Valašském Meziříčí. 

Jedinečným hlasovým projevem obsáhne Pilani široký repertoár, inspirovaný etnickou hudbou, soulem, jazzem i folkem. Je vypravěčkou s příběhem v srdci i vášnivě ohnivou umělkyní s jasným záměrem, prezentovat africkou lidovou kulturu posluchačům po celé Africe i Evropě. 

Pilani svou vášeň pro hudbu a cestování ráda sdílí s místními umělci. V uplynulých deseti letech takto ozdobila svou přítomností pódia festivalů a hudebních klubů v mnoha zemích, namátkou v Nigérii, Ghaně, Mosambiku, Keni, Francii, Velké Británii, či USA. Pro české turné se tedy obklopí domácími hudebníky kytaristou Antonínem Dlapou a kontrabasistou Matějem Černým.

Vstupenky online pořídíte na stránkách Kázetka www.kzvalmez.cz a osobně v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí.

 

(smo#2022)