Odpoledne plné zábavy nabídne Hravý dětský den ve Valmezu

Odpoledne plné zábavy nabídne Hravý dětský den ve Valmezu

Svátek všech dětí se blíží a Kulturní zařízení ve Valašském Meziříčí se jim letos rozhodlo opět popřát. Tentokrát se budou moci, na Hravém dětském dni v parku u zámku Kinských, doslova vyřádit. Nafukovací hrady, atrakce, obří skluzavky a spousta jiné zábavy včetně divadelního představení a tanečních vystoupení bude připravena v neděli 2. června od 14. hodiny. Vstup je zdarma.

Oslavy Mezinárodního dne dětí letos připadají na sobotu 1. června. V ten den se však uskuteční otevření nově zrekonstruovaného Komunitního centra s prohlídkami a doprovodnými programy, a tak se tradiční dětský den v parku u zámku Kinských uskuteční den následující.

Letos se organizátoři rozhodli dětem nadělit téměř nekonečnou zábavu. Název dětského dne rozšířili o slovíčko hravý a park zaplní nejrůznějšími nafukovacími atrakcemi. Které dítko by netoužilo celé odpoledne skákat a řádit se sourozenci, či kamarády v nafukovacích atrakcích všech tvarů. Těšit se mohou na tygří skákací hrad, nafukovací dětský koutek, bloudit budou moci v Šípkovém hradě nebo sjíždět po obří skluzavce jíž stráží nemilosrdný kat. Budoucí kovbojové si budou moci vyzkoušet jízdu jako z divokého západu na rodeo býkovi a kdo rád lozí, toho potěší horolezecká stěna. Pro nejmenší bude připravena také dětská manéž, řetízkový kolotoč, malá skluzavka, autíčka i vláček.

Nezapomínáme však ani na větší a velké děti, případně dospělé. Ti mohou vytvořit družstva a zahrát si lidský stolní fotbal, napumpovat do těla adrenalin při výstupu na Free Jump, který nabízí skok z výšky šesti metrů, či vyzkoušet nelehký úkol přelezu arény po čtyřech obřích koulí. Tímto však výčet zábavy nekončí. Výzvou určitě bude originální překážková dráha ve vojenském stylu. Úkolem v Bootcampu bude překonat pevné i pohyblivé překážky, zdolat obří skluzavku a proplést se provazovou sítí a jeho celková délka je neuvěřitelných 27 metrů.

Pro chvíle odpočinku jsou v Amfiteátru připravena vystoupení tanečních souborů a divadelní představení Kašpárkovy pohádky v podání Hoffmannova divadla. Tvořivá dílna, střelba z luku i projížďky na koních. A abychom nezapomněli po celém parku budou připravena stanoviště Zámecké stezky, po jejímž absolvování získají všichni drobné odměny od našich partnerů. Těšíme se na Vás!

Hravý dětský den by se neuskutečnil bez generálního partnera firmy Spedos s. r. o. a města Valašské Meziříčí. Velké poděkování patří Numeri, Muzeu regionu Valašsko, TJ Sokol, ZUŠ Alfréda Radoka, Červenému kříži, Rodinnému a mateřskému centru Emcéčko, ZUŠ B-Art, TS Linie, TŠ Aneri, Muzejnímu a galerijnímu centru, Papírnictví U Dvou pastelek, SVČ Domeček, TJ valašské Meziříčí, Charitě VM a skupině Post Mortem. Více na www.kzvalmez.cz.

(smo #2019)