Nejlepší slacklinerka Anna Hanuš Kuchařová i Richard Štěpánek či Honza Drobný dorazí do Valmezu v rámci Cestovatelského podzimu

Nejlepší slacklinerka Anna Hanuš Kuchařová i Richard Štěpánek či Honza Drobný dorazí do Valmezu v rámci Cestovatelského podzimu

Cestovatelský podzim ve Valmezu pokračuje v nadcházejícím týdnu třemi přednáškami. Ve velkém sále, případně v M-klubu bude přednášet nejlepší česká slacklinerka Anna Hanuš Kuchařová, Richard Štěpánek bude povídat o svém putování Československem a Honza Drobný přivede svého mazlíčka Tekyho a povypráví o svém putování. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji i na místě.

Do Valašského Meziříčí se podařilo zásluhou dramaturgyně S-klubu Magdy Sieklikové pozvat nejlepší českou slacklinerku a highlinerku Annu Hanuš Kuchařovou. Ta před pár lety přešla evropský rekord a také jako první člověk na světě strávila na highline, lajně natažené vysoko nad zemí mezi dvěma body, více než 24 hodin. Sporty slackline a highline vznikly mezi horolezci, kteří si natahovali „lajny“ mezi vrcholy Yosemitského národního parku a Češi v nich patří mezi světovou špičku. Také Anče Kanče, jak se jí přezdívá, se zde na lajnách prošla, a to na své svatební cestě. Své meziříčské setkání s fandy extrémních sportů ve středu 24. října nazvala Život na laně a lajně.

O den později, ve čtvrtek 25. října, zavítá do M-klubu sportovec a dobrodruh Richard Štěpánek. Ten zve na přednášku Závod, dobrodružství nebo turistika trvající 1660 km, kde přiblíží své putování přes bývalé Československo. Zajímavostí je, že tuto výzvu pokořil hned třemi způsoby. Pěšky, na kole i koloběžce. Co ho potkalo v českých a slovenských horách? Jaké to je zůstat sám zraněný uprostřed přírody? Co dělat, když Vás strhne proud řeky? Jak si umět říct o nocleh, jídlo, nebo třeba kávu? To a mnohé další včetně promítání videí a fotografií, bude součástí tohoto večera. Chybět samozřejmě nebude ani prostor na otázky návštěvníků.

Vždy je cesta aneb Ztracený bílý muž a chromý pes napříč kontinenty. Tak zní název poslední říjnové besedy Cestovatelského podzimu ve Valmezu. Té se ujme cestovatel Honza Drobný a vyprávět bude příběh o překonávání překážek nejen na cestách, plný životních okamžiků, dobrodružství i nečekaných situací, které zažil se svým psím parťákem Tekym. Toho se kdysi již jako pochroumaného ujal a jejich poselství je především o schopnosti i ve složitých situacích nahlížet na věci z různých úhlů pohledu. A hlavně neztrácet humor a klid. Přednášku do M-klubu v úterý 30. října přiveze Cest Fest, kde jsou k dostání také vstupenky.

Kulturní zařízení ve Valašském Meziříčí žije cestování až do konce listopadu. Probíhá zde totiž dvouměsíční série přednášek, vyprávění a projekcí alias Cestovatelský podzim ve Valmezu. V rámci něj se mohou návštěvníci zúčastnit soutěží o věcné ceny a to na jednotlivých akcích a v závěrečném velkém slosování. Více informací naleznete na www.kzvalmez.cz.

(smo#2018)