Na Malé scéně zahrají Jack Hutchinson i Dustin Arbuckle

Na Malé scéně zahrají Jack Hutchinson i Dustin Arbuckle

Na Malé scéně za oponou ve Valašském Meziříčí vrcholí koncertní cyklus Jarní jazz & bluesové dny 2019 koncertem britského bluesmana Jacka Hutchinsona v neděli 28. dubna. První májový den pak v komorním prostředí zahraje američan Dustin Arbuckle s kapelou The Damnations. Oba koncerty začínají v 19.30 hodin a vstupenky jsou k dostání v klasických předprodejích.

Posledním koncertem z cyklu Jarní jazz & bluesové dny 2019, které pořádá Malá scéna za oponou Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí, bude vystoupení britského bluesrockového kytaristy a zpěváka Jacka Hutchinsona.  Classic Rock Blues Magazine o něm napsal: "Jeden z těch, kteří se narodili pro soul a blues".  Pódium sdílel s některými z nejznámějších britských bluesových hudebníků včetně Boom Band, Dr. Feelgooda a Iana Siegala. Podílel se i na nahrávání společného alba s Jeffem Beckem, Bad Company a Van Morrisonem. Hutchinson natočil sólové album Feathers and Fools a následně dvě EP, které uspěly kromě Velké Británie a USA i v Austrálii, Švédsku, Německu, Japonsku a Kanadě. Nyní mu vychází druhé album Set your Heart for the Sun, jež s českými hudebníky představí ve Valašském Meziříčí.

Propojením hudby, obrazů a Jarních jazz & bluesových dnů je výstava polské malířky Danuty Matysik v Muzejním a galerijním centru. Výstava dostala název Obrázky z cest / Lidé a místa a bude zahájena ve středu 1. května v 18 hodin. Danuta Matysik ráda zvěčňuje vzrušující vzpomínky na své četné cesty a zachycuje scény charakteristické pro vzdálené kultury, zejména pro americký jih. Ráda maluje jeho místa, lidi a především muziku – blues. Danuta Matysik mimo jiné píše a překládá texty pro polský čtvrtletník Twój Blues, který je partnerem festivalu Valašský špalíček a přiváží také koncert amerického zpěváka a harmonikáře Dustina Arbuckla s kompletní kapelou The Damnations. Ten po patnácti letech a sedmi albech rozpustil formaci Moreland & Arbuckle a vyrazil vstříc bluesovému dobrodružství s novou skupinou. A v této formaci se představí také na Malé scéně za oponou, již mimo předplatné, Jarní jazz & bluesové dny 2019, také ve středu 1. května od 19.30 hodin.

Vstupenky na koncerty jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a také online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2019)