Na akustický koncert rockera Phila Shoenfelta a Pavla Cingla zve Malá scéna za oponou

Na akustický koncert rockera Phila Shoenfelta a Pavla Cingla zve Malá scéna za oponou

Dva dny po koncertě Rudy Linky na Malé scéně za oponou Kulturního zařízení města Valašského meziříčí se zde diváci dočkají další hudební lahůdky. Prostory hlediště totiž navštíví anglický zpěvák a kytarista Phil Shoenfelt a český hudebník Pavel Cingl. Akustický koncert se uskuteční ve čtvrtek 14. listopadu od osmé hodiny večerní.

V Praze usazený britský hudebník a skladatel Phil Shoenfelt je znám především svou hudbou na pomezí temný rockových šansonů. V osmdesátých letech se aktivně účastnil londýnské punkové exploze. Založil kapelu Khmer Rouge, se kterou koncertoval v new yorských klubech a společně s kapelami jako Nico či The Clash objel celé Spojené státy. Po rozpadu Khmer Rouge se vrátil do Londýna a vydal dvě sólová alba. Nick Cave & The Bad Seeds si jej na začátku devadesátých let pozvali jako zvláštního hosta na jejich britském turné. Poté zavítal do České republiky, kde se v roce 1995 natrvalo usadil. Zde založil kapelu Southern Cross, s níž koncertuje a nahrává dodnes.

Mimo Southern Cross spolupracuje také s respektovaným českým hudebníkem Pavlem Cinglem. Společně vystupují jako elektroakustické duo, jež je komornější alternativou rockových Southern Cross, ve které Cingl také působí. Cingl doposud natočil více než dvacet alb ať už se svými domovskými kapelami nebo jako host českých i zahraničních umělců. Podílel se tak na nahrávkách projektů Vltava, Načeva, Javory či Anna K. V roce 2008 vyšlo Cinglovi a Shoenfeltovi živé album Live At the House Of Sin, které zachycuje výjimečnou atmosféru společných koncertů. Za toto album byli v USA oceněni Grindie Award za nejlepší živou nahrávku.

Vstupenky na tento výjimečný akustický koncert dua Phil Shoenfelt a Pavel Cingl jsou v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na vstupenkovém portále http://vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo)

 

Shoenfelt & Cingl Valmez