Mužský pěvecký sbor Beseda zve na Podzimní koncert

Mužský pěvecký sbor Beseda zve na Podzimní koncert

Po nutné pauze se na koncertní podia vrací také Mužský pěvecký sbor Beseda z Valašského Meziříčí a zároveň navazuje na tradiční konání Podzimního koncertu. Ten letošní se uskuteční v úterý 16. listopadu v prostorách Galerie Kaple ve Valašském Meziříčí. Začátek programu je v 18 hodin. Vstupenky budou k dostání na místě.

Ještě, než se Mužský pěvecký sbor Beseda pustí do oslav 160 let od založení souboru, které připadá na rok 2022, tak je zde tradiční Podzimní koncert ve Valašském Meziříčí. Místem konání budou, jak již několikrát, krásné prostory meziříčské Galerie Kaple, které stojí v areálu zámku Žerotínů neboli Kulturního zařízení.

Beseda si pod vedením sbormistra Stanislava Machance připravila program čítající dvanáct skladeb ať už aranží lidových písní, tak i skladeb od Janáčka, Křížkovského, Mikuška či Nešvery. Jak už bývá zvykem, tak i tentokrát si pánové přizvali na koncert hosta. Tím bude novojičínský smíšený komorní sbor neboli KOS.

KOS vznikl teprve v únoru loňského roku a u jeho zrodu stála parta zpěváků, kteří zpívají celým svým srdcem a sborový zpěv je jejich velkým koníčkem. Postupně se přidávali další členové až do současného počtu 28 členů. Záhy ale prezenční zkoušení přerušily dlouhé zákazy sborového zpěvu, což KOS neodradilo a zkoušelo se online. Dokonce sbor natočil i vánoční pozdrav svým příznivcům. Na koncert s MPS Beseda si připravují například písně Alleluia od Gordona Younga, Ave Maria od Václava Ptáčka, Moravské dvojzpěvy a další skladby.

Vstupenky na koncert jsou k dostání v klasických předprodejích v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a také online na stránkách Kázetka www.kzvalmez.cz. K zakoupení budou také na místě. Při návštěvě prosíme o dodržování platných protiepidemiologických opatření.

(smo#2021)