Muzejní a galerijní centrum nabízí pestrý program

Muzejní a galerijní centrum nabízí pestrý program

Na měsíc květen připravuje Muzejní a galerijní centrum ve Valašském Meziříčí novou výstavu Věry Skočkové i řadu doprovodných programů k aktuálním výstavám. Společně s Českou křesťanskou akademií pak přichystali besedu s armádním generálem Petrem Pavlem.

Po vernisáži Danuty Matysik se v květnu uskuteční ještě jedno zahájení. Místní výtvarnice Věra Skočková představí v 2. patře Muzejního a galerijního centra nástěnné textilní quilty s valašským koloritem. Specifikem její tvorby je použití barev, které tvoří valašský kroj. Tedy bílá, červená a modrá, přičemž základem je ručně tištěný modrotisk. Její quilty jsou návratem ke kořenům lidové kultury, k tradicím valašského folklóru a jsou prezentací Valašska. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 9. května od 18:00. Nejbližším doprovodným programem k výstavě bude v úterý 14. května Komentovaná prohlídka s autorkou. Na konci měsíce se pak uskuteční workshop základů technik patchworku a ručního šití pro malé i velké.

V přízemních prostorách jižního křídla zámku Žerotínů jsou v současné době k vidění výstavy 100 let skautingu ve Valašském Meziříčí a Obrázky z cest / Lidé a místa polské malířky Danuty Matysik. Meziříčští skauti si na sobotu 11. května připravili Den her. Dospělí návštěvníci si budou moci od 13:00 zavzpomínat na klasické stolní hry a vytahování ježka z klece. Naopak děti se tak mohou s těmito fenomény minulosti seznámit a vyzkoušet si je.

Pondělí 13. května bude patřit armádnímu generálu Petru Pavlovi, kterého do Valašského Meziříčí pozvala, společně s Muzejním a galerijním centrem, Česká křesťanská akademie. Beseda nazvaná Žijeme v (NE)bezpečné době? e uskuteční ve velkém sále Kulturního zařízení od 16:30 a vstupné je dobrovolné. Povídat se bude o vývoji bezpečnostního prostředí v České republice, Evropě a na světe vůbec.

Výstavy v Muzejním a galerijním centru jsou otevřeny v pracovní dny kromě pondělí od 9:00 do 17:00 a o víkendu od 13:00 do 17:00. Více informací o aktuálním programu a výstavách naleznete na stránkách www.magc.cz.

(smo#2019)