Mimořádné nástrojové spojení kytary a houslí nabídne koncert Dua Teres

Mimořádné nástrojové spojení kytary a houslí nabídne koncert Dua Teres

Série komorních koncertů v S-klubu Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí pokračuje v únoru mimořádným nástrojovým spojením housle a kytary v podání komorního souboru Duo Teres. Ten návštěvníky provede programem Pražský kaleidoskop ve středu 8. února od devatenácté hodiny.

Spojení houslí a kytary je v komorní hudbě zcela mimořádné. Duo Teres, které tvoří Lucia Fulka-Kopsová a Tomáš Honěk, se navíc od svého začátku zabývá převážně hudbou původně napsanou pro tyto dva nástroje. Postupem času se zájem dua přesunul spíše na hudbu 20. a 21. století a na konci roku 2010 vyšlo první album, které velice kladně ocenila hudební kritika. Objevily se na něm skladby Jana Nováka, Antonína Tučapského, Jana Truhláře, ale i Niccola Paganiniho.

Projekt s názvem Pražský kaleidoskop, jež představí publiku ve Valašském Meziříčí, kombinuje hudbu klasických a jazzových skladatelů.  Renomovaní skladatelé komponují skladby přímo pro Duo Teres, které je následně uvádí na svých koncertech. Jedná se o hudbu takových osobností jako Jan Freidlin, Lukáš Hurník, Ondřej Kukal, Martin Brunner, Karel Růžička a Matej Benko. V souvislosti s tímto projektem spolupracuje duo s Českým rozhlasem, odbornými časopisy i dalšími médii a propaguje tak špičkovou kvalitu české hudby. Za celou dobu svého působení potvrdilo Duo Teres svoji interpretační kvalitu řadou ocenění z mezinárodních komorních soutěží a studovalo na kurzech u mnoha renomovaných osobností.

Vstupenky na koncert Dua Teres ve velkém sále Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2017)