Meziříčská muzejní noc plná zážitků a zábavy

Meziříčská muzejní noc plná zážitků a zábavy

Nejen galerie, muzea ale i mnohá další místa ve Valašském Meziříčí zvou k návštěvě 7. června v rámci desáté Meziříčské muzejní noci. Zapojené instituce si připravily pro putující návštěvníky zajímavé doprovodné programy, chybět nebude Noční expres, ochutnávka káv, workshopy ani tradiční kulturní program na II. nádvoří zámku Žerotínů. Muzejní noc vypukne v 19:00.

Meziříčská muzejní noc je každoroční oblíbenou společenskou událostí pro všechny věkové kategorie. Letos podesáté snoubí ve Valašském Meziříčí pozoruhodné zážitky navštívených míst, výstav a doprovodných akcí s neutuchající atmosférou nočního města s kulturním a uměleckým podtextem. Nově se budou moci putovatelé podívat do nedávno otevřeného Prostoru – Domu pro milovníky umění. Ten své místo zaujímá  Své brány otevře nočním návštěvníkům celkem jednadvacet místních institucí: Galerie Kaple, Galerie Sýpka, Moravská gobelínová manufaktura, Muzeum řeznictví, Muzejní a galerijní centrum, Muzeum valašských strašidel SVČ Domeček, Městská knihovna, Evangelický kostel, Café Tucan, M-klub, Kino, Hvězdárna, Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská, Kulturní zařízení, Jako doma, T. J. Sokol, Vrtule – Svět her a poznání, Základní umělecká škola Alfréda Radoka, Turistické informační centrum, ZUŠ B-Art a nově také dům pro milovníky umění – Prostor.

I tentokrát bude na vyznačené trase jezdit oblíbený Noční expres, který pomůže při přepravě na delší vzdálenosti. Jeho hlavní stanoviště bude u II. nádvoří zámku Žerotínů.  V letošním roce se poprvé mohou muzejní nadšenci svést do Muzea řeznictví Hasičskou Vandrbednou z Jarcové. Pro návštěvníky je připraven bohatý doprovodný kulturní program. Po slavnostním zahájení zahrají na nádvoří zámku Fred Madison, Tvrdý/Pomahač nový projekt Martina Tvrdého aka Bonuse a Davida Pomahače ze skupiny Kieslowski a Polsko-české darkpopové duo BA:ZEL – Ewelina a Daniel.

Moderní pohádku pro děti i dospělé zahraje pomocí kombinace loutky, masky a hudby divadlo Waxwing Theatre své představení Smysl Kura. A již tradičně zakončí meziříčské putování ohnivá show, jež se tentokrát ujme brněnská Ilumia. Na I. nádvoří zámku se uskuteční Malování světlem se splečností Nikon. V Kině pak na Vás čekají Ozvěny Anifilmu Třeboň.

Všichni se mohou zúčastnit soutěže o věcné dary. Stačí jen v průběhu svého putování institucemi sbírat razítka do Muzejníčků a poté je s příslušným počtem odevzdat do 22:45 v Turistickém informačním centru. Hodinu před půlnocí pak proběhne losování. Do všech institucí je vstup zdarma a více informací společně s podrobným programem naleznete na mmn.kzvalmez.cz.