Meziříčská Beseda zve na Podzimní koncert

Meziříčská Beseda zve na Podzimní koncert

Meziříčský Mužský pěvecký sbor Beseda pořádá v Kulturním zařízení každoročně dva koncerty. Ten podzimní připravují na čtvrtek 7. listopadu. Uskuteční se ve velkém sále a pozvání přijal srbský pěvecký soubor Raspevani profesori, Ženský pěvecký sbor Hedvika a Smyčcový orchestr ZUŠ Alfréda Radoka. Začátek koncertu je v 18 hodin.

Mužský pěvecký sbor Beseda je jedním z nejstarších českých stále fungujících pěveckých sborů. A stále má co nabídnout i když jeho řady řídnou geometrickou řadou a nových zájemců o tento druh kultury je jak šafránu. Naštěstí jsou zde milovníci zpěvu z okolních, dnes již zaniklých sborů, kteří se ke členům Besedy s radostí a chutí přidávají.

A že Beseda nezůstává pouze u koncertování na domácí půdě potvrzuje také účast na Druhém národním setkání hudebních souborů seniorů v Praze. To se uskutečnilo o víkendu 12.–13. října mimo jiné ve velkém sále Zpěváckého spolku Hlahol. Akci pořádala Unie českých pěveckých sborů, jíž je Beseda členem. A také pozvání do srbského města Vršac, které však kvůli účasti na setkání členové Besedy přeložili na další rok. Do Srbska za sebe vyslali Ženský pěvecký sbor Hedvika. Návštěva vyústila v pozvání vršackého sboru Raspevani profesori do Valašského Meziříčí a oba sbory si na Podzimním koncertě také zazpívají. Program večera doplní Smyčcový orchestr Základní umělecké školy Alfréda Radoka pod vedením paní Heleny Hrachové.

Vstupenky na koncert jsou k dostání také v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí, online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz a v prodeji budou také na místě před koncertem.

 

(smo#2019)