Malá scéna uvede francouzskou kapelu i britskou harmonikářku

Malá scéna uvede francouzskou kapelu i britskou harmonikářku

Leden bude na Malé scéně za oponou ve znamení úvodních koncertů čerstvé série Jarních jazz & bluesových dnů 2022. Pokud nic nenaruší stále probíhající pandemie, tak se uskuteční koncerty francouzské kapely Big Dez a britské zpěvačky a harmonikářky Katie bradley. Koncerty budou i nadále směřovány do velkého sálu pro lepší dodržení potřebných nařízení. Vstupenky můžete zakoupit už nyní například jako dárek k Vánocům.

Lednovým koncertům budou patřit středeční večery. Pařížská kapela Big Dez přiveze elektrické blues smíšené s humorem a melancholií. Silně jej také propojuje s funky, soulem a rock and rollem. Tato přední francouzská kapela přijíždí do Česka poprvé. Ve své diskografii mají osm alb. Svou rodnou zemi reprezentovali na Blues Challange v Memphisu. Jejích koncertní výčet obsahuje nespočet odehraných show po celé Evropě. Valašské Meziříčí navštíví ve středu 12. ledna. Koncert začne o půl osmé večer.

O týden později by měla přijet bluesová písničkářka a hráčka na harmoniku Katie Bradley. Její loňský koncert musel být z osobních důvodů zrušen. Nyní se snad vše podaří dotáhnout k jeho konání. Katie vstoupila do šoubyznysu před deseti lety a její hvězda od té doby pouze roste. Během své dosavadní kariéry spolupracovala s vysoce uznávanými celosvětovými umělci jako jsou Luther Allison a Suzanne Vega. Nejnověji se zaměřila na spolupráci s rhythm&bluesovými velikány jako jsou Lucky Peterson, George Fame, Geno Washington či Kirk Fletcher. Koncert se uskuteční ve středu 19. ledna od půl osmé večerní.

V březnu se pak můžete těšit na návrat rakouské dvojice říkající si DeadBeatz, která ve Valmezu patří velice oblíbené umělce, což potvrzuje každý jejich další koncert. Tentokrát představí novou tvorbu s aktuálního alba. V březnu také začne platit permanentka na Jarní jazz & bluesové dny 2020, které tentokrát čítá sem koncertů za sedm set korun. A první koncert se uskuteční v neděli 13. března, kdy nás svou návštěvou poctí dokonale sehraná muzikantská dvojčata z irského Wexfordu, The Ocelots.

Vstupenky i permanentky na všechny plánované koncerty jsou k dostání v klasických předprodejích. Při návštěvě je potřeba dbát aktuálních vládních opatření. Děkujeme za pochopení.

(smo#2021)