Májová slavnost nabídne opět příjemné odpoledne

Májová slavnost nabídne opět příjemné odpoledne

Letošní Májová slavnost připadá na středu 1. května a jako v minulých letech se uskuteční v zámeckém parku u zámku Kinských ve Valašském Meziříčí od 10 hodin. Program pro všechny věkové skupiny nabídne také koncert Jaroslava Uhlíře s kapelou v přilehlém Amfiteátru. Vstup na akci je zdarma.

Letošní Májová slavnost připadá na středu 1. května a jako v minulých letech nabídne program pro všechny věkové skupiny a rodiny s dětmi. Tradičně nabídne parkurové skákání od nejmenších dětí po zkušené jezdce i Mini-maxi, neboli souboj, kdo přeskočí víc. Dále nebude chybět drezura koně a poníka nazvaná Padedé a ukázky práce s koňmi pro policejní práci oddílu zlínské jízdní policie. Májovou slavnost poctí návštěvou westernový jezdec Ondřej Pavlíček, který dlouhodobě sbírá prvenství na republikových soutěžích a a Českou republiku reprezentuje na mistrovství světa.

„Akce nabídne pestrý program pro malé i velké a věřím, že tak jako loni bude přát počasí a lidé se budou dobře bavit,“ zve na Májovou slavnost místostarostka Yvona Wojaczková. Děti se budou moci projet na ponících i rodeo býku či navštívit Herní zónu Střediska volného času Domeček. Program doplní umělečtí kováři a zajištěno je i bohaté občerstvení a nespočet prodejních stánků. Hlavního hudebního vystoupení v prostorách Amfiteátru se ujme Jaroslav Uhlíř s kapelou od druhé hodiny odpolední. Májová slavnost začne v deset dopoledne a potrvá do hodiny šestnácté. Vstup je zdarma. Více informací se zájemci dozví na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz, sociálních sítích a plakátech.

Kulturní zařízení ve Valašském Meziříčí připravilo na první májový den další dvě akce v zámku Žerotínů. Od 18 hodin vernisáž výstavy polské malířky Danuty Matysik v přízemí Muzejního a galerijního centra a následně od 19.30 hodin zahraje na Malé scéně za oponou americký bluesman Dustin Arbuckle s kapelou The Damnations. Koncert je zpoplatněn.

(smo#2019)