Lucie Vondráčková: do Valašského Meziříčí přivezeme hity

Lucie Vondráčková: do Valašského Meziříčí přivezeme hity

Lucie Vondráčková vyjíždí na své první akustické turné, se kterým vystoupí také ve Valašském Meziříčí v Amfiteátru v parku zámku Kinských od dvacáté hodiny. Předprodej vstupenek na meziříčský koncert probíhá v síti Ticketstream a Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí.

Akustické turné bývá takové tišší, klidnější, dá se brát i jako opačná strana mince k předcházející šňůře, které byla především taneční?

Budeme jemnější, klidnější, komornější a muzikantštější. Ale s hity. Prozradím třeba Strach, Manon, Hop hej.

 

"Kdo tě má rád" nebo "Láska na sto let" se často hrají na svatbách. Písničky vám skládá tatínek a texty maminka Hana Sorrosová. Do jaké míry jsou autobiografické? Poznáváte se v nich?

Naprosto. Pokud by si někdo poslechl naše desky od A do Z, tak mě má celkem dost přečtenou. Jsem radši interpret než autor. Jak v divadle, tak v hudbě. Dodám emoci, frázování, barvu hlasu. Do příběhu v písničkách se ráda potápím jak do Shakespeara.

 

Letošní turné pojedete s kapelou Vokobere, ve které je i váš otec a Petr Kocman, s nímž jste už také nazpívala řadu duetů. Co vlastně fanoušci mohou od koncertů očekávat? Budou i nějaká překvapení ve formě hostů?

Máme spoustu krásných písniček, takže si vystačíme bez externistů. Petr Kocman bude chvilku host můj, Jirka jeho, já hostem Vokobere a ti se zas po chvíli stanou hosty mými. Hotová koncertní hostina. Manner Kousek štěstí tour je unplugged, takže v tomto případě bez bicích a pěkně akusticky. Atmosféru koncertů dotvoří LED stěna, což bude úžasný posun ve vizualizaci celého koncertu graficky, obrazy a videa, aby všechny písničky měly i zajímavé obrazové ztvárnění.

 

(red)