Léto ve Valmezu bude plné kultury

Léto ve Valmezu bude plné kultury

Hlavní kulturní sezóna skončila ve Valašském Meziříčí Folk-blues-beat festivalem Valašský špalíček. Nyní přichází na řadu prázdninové akce neboli Valašskomeziříčské kulturní léto. To opět zaujme místo v Amfiteátru v parku u zámku Kinských, na Zámecké terase zámku Žerotínů a v jeho přilehlých galeriích. Letní kino navíc začalo promítat v posledních červnových dnech. Více informací o jednotlivých akcích naleznete na www.kzvalmez.cz.

První vlaštovkou z Kulturního léta je promítání Letního kina. První projekcí bude česká komedie Po čem muži touží v hlavní roli s Annou Polívkovou a Jiřím Langmajerem už v pátek 28. června. Sobota 29. června pak bude patřit démony posedlé panence Annabelle a jejímu třetímu pokračování. Červenec dále nabídne filmy Ženy v běhu, Teroristku, Beach Bum, Co jsme komu zase udělali, Trabantem tam a zase zpátky, Yesterday, Lovení, Dětskou hru, Bohemian Rhapsody, Zrodila se hvězda a Lví král. Více informací a orientační časy promítání naleznete na stránkách Kulturního zařízení.

Program Valašskomeziříčského kulturního léta se opět rozprostře na několik míst. Do Amfiteátru v parku u zámku Kinských můžete v létě zavítat na úvodní koncert vsetínského uskupení Noca, jež se uskuteční v pondělí 1. července. Čtvrtek 11. bude patřit country rockové kapele The Colt ze Slovenska a o týden později, ve středu 17. července, do Valašského Meziříčí zavítá trojice kapel Spiritual Kvintet, Pozdní Sběr a Folk Team v rámci Castle tour 2019. To je letos také jediný placený koncert. Vstupenky na něj lze koupit v síti Ticketstream. Posledním červencovým koncertem v Amfiteátru bude kapela Dobré ráno blues band.

Srpen v Amfiteátru zahájí i zakončí swing. První srpnový den zahraje evergreeny a oldies kapela Swing dragons a 29. srpna se připravuje to nejlepší ze swingu, bebopu a latin jazzu v programu Swingalia. Ve čtvrtek 8. srpna se návštěvníci přesunou do daleké Afriky. Za zvuků bubnů djembe a afrických melodií je zde přenese meziříčsko-jičínská bubenická skvadra Kubuku. Dechová hudba města Valašské Meziříčí si na svůj letní koncert přizvala Městskou dechovou hudbu Nového Jičína a děti pobaví veselá hudební pohádka Zvířátka a loupežníci, jež vychází ze známé pohádky bratří Grimmů.

Letní tradicí se stávají také kulturní programy na Zámecké terase zámku Žerotínů. I letos můžete přijít do tohoto krásného prostředí posedět a poslechnout si pohodovou hudbu, zhlédnout kvalitní český film či zapařit na dance party. Pondělky budou na Zámecké terase patřit projekcím k výstavě Za zvuků hudby. Muzejní a galerijní centrum přichystalo osm klasik z českého a československého hudebního filmu. Vše začne v pondělí 8. červnce Starci na chmelu, dále to budou filmy Balada pro banritu, Kdyby tisíc klarinetů, Světáci, Trhák, Přijela k nám pouť, Kouř a Ro(c)k ďábla. Středy ovládne dance-house-techno party Halabala.  Verše a prózu Jacquesa Préverta uvedou v programu Život je třešeň, smrt její pecka, láska je třešňový strom Ivana Križáková a Jiří Prokeš a ze své debutové knihy bude číst Šárka Šišková. Koncertů se ujmou 4DOGS, Kluci a holka, Juhyň a přátelé, Divadlo Schod a JazzHec a Vocal. A divadelního představení Divadlo TIHA.cz.

Podrobný program s přesnými časy a daty akcí Valašskomeziříčského kulturního léta a Letního kina naleznete na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. Pokud není uvedeno jinak, jsou programy Kulturního léta zdarma. Letní kino je zpoplatněno.

(smo#2019)