Kultura se pomalu roztáčí aneb Slam Poetry před M-klubem

Kultura se pomalu roztáčí aneb Slam Poetry před M-klubem

Po několikatýdenním výpadku živé kultury na světovém poli, se vše pomalu vrací, alespoň částečně do starých kolejí. Jednou z prvních akcí M-klubu bude performativní přednes autorské poezie aneb Slam Poetry ve čtvrtek 4. června od 19 hodin na I. nádvoří zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Speciální prostředí, nové uspořádání a samozřejmě za stanovaných hygienických podmínek. Vstupenky doporučujeme zakoupit online v předprodeji.

Žánr slam poetry si klade za cíl bez použití kostýmů či rekvizit vlastním autorským textem omráčit publikum tak mocně, aby zapomnělo na všechny ostatní doposud známé autory, anebo ty kecy vydrželo poslouchat aspoň další půlminutu. Jde především o to, pobavit humorným, dekadentním, nebo improvizovaným příběhem. Nebo diváka i dojmout, či úplně rozesmutnit. To už záleží na vystupujícím, jakou cestou za vítězstvím se vydá.

Na nové letní scéně Kulturního zařízení vystoupí mesiáš českého slamu a vicemistr ČR 2014 ve slamu Anatol Svahilec, slamový tatíček se srdíčkem a vicemistr ČR 2015 Jura Juráň, několikanásobný finalista MČR a improvizační kanonýr Daniel Kunz, loňský finalista MČR Michel, multilingviní filozof Ben a jediná žena večera, vicemistryně femislamu 2019 a olomoucká germanistka Sára Gabrielová.

Vstupenky doporučujeme zakoupit online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz v předprodeji. Kapacita prostoru je omezená. Při návštěvě je nutno dodržovat stanovená hygienická pravidla.

(smo#2020)