Krásenský zvoneček rozezněl M-klub

Krásenský zvoneček rozezněl M-klub

Po roce se v prostorách meziříčského M-klubu uskutečnil další ročník recitační soutěže Krásenský zvoneček. Ve čtvrtek 4. dubna a v pátek 5. dubna se ve čtyřech věkových kategorií utkali žáci místních škol a okolí. Dvě prvenství v pořadí škol si odnesla Základní škola Žerotínova a po jednom Základní škola Šafaříkova a Gymnázium Františka Palackého.

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí pořádalo již 28. ročník recitační soutěže Krásenský zvoneček. Mladí recitátoři opět dokázali, že poezie a přednes mají ve Valašském Meziříčí své místo. Porotu nadchli svými výkony i výběry recitovaných textů. V první kategorii nejmladších žáků zvítězila Adéla Suchánková. Druhou kategorii ovládla Zuzana Nejezchlebová, třetí pak Barbora Buksová a ve čtvrté si první místo vysloužil Erik Zabrucký.

V pořadí škol nakonec vedla Základní škola Žerotínova. Ta si odnesla prvenství v první a druhé kategorii. Ve třetí kategorii se na prvním stupínku umístila Základní škola Šafaříkova a prvenství v kategorii nejstarších žáků patří Gymnáziu Františka Palackého.

Výslednou listinu se všemi vítězi naleznete na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz v sekci S-klub. Mladým recitátorům přejeme mnoho úspěchů do budoucna!

(smo#2019)