Královny nabídnou upřímný humor

Královny nabídnou upřímný humor

Divadelní předplatné S-klubu Kulturního zařízení pokračuje také v novém roce. Ve čtvrtek 29. ledna uvede tragikomedii Moravského divadla Olomouc s názvem Královny. Inscenaci z jednoho lázeňského pokoje mají na svědomí Michaela Doleželová a Roman Vencl. Tvůrci komediálního hitu Když se zhasne. Začátek představení je v devatenáct hodin.

Tragikomedie Královny spojuje v jednom z lázeňských pokojů tři ženy různého věku s různými potížemi, které by se za normálních okolností zřejmě nikdy nepotkaly. Dohromady je však dá havárie vodovodního potrubí, ke které dojde v jednom z lázeňských křídel.  Každá z hrdinek má odlišný problém, přesto však mají cosi společného. Všechny byly v nedávné době vystaveny zlomovým životním okamžikům a teď stojí před nelehkým úkolem naučit se žít své nové životy.

Čtyřicetiletá Johana je po autohavárii, ale při operaci nohy došlo ke komplikacím a lázně jsou její poslední možnost záchrany, jinak hrozí, že o nohu přijde. Zita oslavila šedesáté narozeniny a má na rozdíl od Johany má problémy s nervy a v lázních je kvůli duševní očistě. Třetí rekonvalescentkou je pětadvacetiletá slečna Eliška. Ta přišla v nedávné době o zrak a učí se s tímto handicapem žít. Tyto tři postavy jsou generačně i sociálně každá někde jinde, přesto spolu musí strávit relativně dlouhou dobu. A je to právě humor, který drží člověka nad vodou v těch nejtěžších chvílích a pomáhá mu zdolávat i ty nejhorší překážky. Královny jsou tragikomedií plnou upřímného humoru, ze kterého občas mrazí v zádech.

Vstupenky jsou v doprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2015)