Josef Dvořák uvede ve Valmezu Čochtana

Josef Dvořák uvede ve Valmezu Čochtana

Herec Josef Dvořák se ve Valašském Meziříčí představí v roli legendárního vodníka Čochtana. Osobitou úpravu muzikálu Divotvorný hrnec Voskovce a Wericha uvidí návštěvníci e velkém sále Kulturního zařízení ve středu 29. května od 19.30 hodin.

Nestárnoucí muzikál Jiřího Voskovce a Jana Wericha Divotvorný hrnec v osobité úpravě nejslavnějšího českého představitele vodníků Josefa Dvořáka míří do Valašského Meziříčí. V komediálním příběhu, zasazeném do pomyslného jihoamerického státu Missitucky, hraje hlavní roli hrnec plný zlata. Jihočech Josef Novák jej před odchodem z domova ukradne třeboňskému vodníkovi Čochtanovi v naivní víře, že díky němu v Americe snadno zbohatne a své jediné dceři Káče tak zajistí bezstarostný život. A protože zmíněný hrnec má navíc kouzelnou moc splnit tři přání, není tu nouze o překvapivé dramatické zápletky. Divotvorný hrnec není ovšem pohádkou v tradičním slova smyslu, protože v něm převládají ryze lidské problémy.

Společně s Josefem Dvořákem v hlavní roli návštěvníci uvidí Karla Gulta, Stanislavu Topinkovou-Fořtovou, Markétu Hrubešovou, Rostislava Trtíka Blanku Tůmovou a další. Vstupenky jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2019)