Jan Husák živě o problematice vody

Jan Husák živě o problematice vody

Kulturní zařízení ve Valašském Meziříčí reaguje na aktuální situaci a ze svého studia z M-klubu streamuje besedy a přednášky a mimo jiné zajišťuje také online přenosy právě probíhajícího festivalu věnovaného Izraeli Chaverut. Nejbližším online programem je přednáška Každá kapka se počítá lektora Jana Husáka, jenž se dlouhodobě zajímá o problematiku vody v krajině. Přednáška bude zdarma k vidění na YouTube kanálu Kulturního zařízení od 20 hodin.

Učitel, cestovatel a lektor Jan Husák se dlouhodobě zajímá o problematiku vody v krajině a o její interpretaci veřejnosti. Na toto téma již publikoval několik odborných studií a účastnil se vědeckých konferencí v Česku i v zahraničí.

Dlouhodobé sucho či katastrofické povodně, to jsou viditelné projevy snížené schopnosti naší krajiny zadržovat vodu. Kde hledat příčinu? Co můžeme udělat pro zlepšení? Mohou pomoci megaprojekty, jako je stavba přehrady Skalička, nebo kanál Dunaj-Odra-Labe? Nejen o tom bude povídat v online besedě.

Závěr bude samozřejmě patřit dotazům diváků, které je možno psát v průběhu vysílání do chatu k přenosu. Ten se uskuteční na facebooku a YouTube kanálu Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí. Přednáška je bude i poté ke shlédnutí zdarma na uvedených kanálech.

(smo#2021)