Horkýže slíže oslaví čtvrtstoletí své existence vyprodaným koncertem

Horkýže slíže oslaví čtvrtstoletí své existence vyprodaným koncertem

Nitranská kapela Horkýže slíže letos oslavuje čtvrtstoletí své existence a v rámci velkolepého turné přijede toto významné jubileum oslavit také s fanoušky ve Valašském Meziříčí. Koncert se v sobotu 4. března uskuteční ve velkém sále Kulturního zařízení od dvaceti hodin a již nyní je vyprodáno. Jako support vystoupí domácí seskupení Koně a prase.

Za svou kariéru si Horkýže slíže vybudovali solidní pozici jak na slovenské, tak i české hudební scéně a na svých samostatných štacích vyprodává kluby, kulturní domy i velké sportovní haly. Za celou dobu odehráli přes 2000 koncertů, nahráli 15 alb a na kanále YouTube mají přes miliony zhlédnutí. V tomto roce vydávají další řadové album a vyráží na jubilejní turné, které bude čítat pětadvacet jarních a pětadvacet podzimních zastávek. Nebudou chybět dekorace, vizualizace ani Kukovy originální, nepředvídatelné a neotřelé fórky. „Graficky nás inspirovaly staré videohry z dob našich začátků. Toto téma bude součástí koncertů i proma“, říká Dr. Juro Štefánik, který s myšlenkou propojení minulosti a současnosti přišel a dohlíží na realizaci. Zpěvák Kuko, dodává: „Jsme pilní jako včely a držíme se hesla – …po každém hovno, enem po včelách med“. 

Na každém koncertu se objeví momenty překvapení. Na pódiu se objeví kapitán letadla, bezdomovec, tým chirurgů na operačním sále, opravář Emil Bacigala a jiné postavy. Jak se představí Slíže tentokrát, se musíme nechat překvapit, protože jak známo, neprozrazují nic předem. Možná opět přiletí z jiné planety.

(smo#2017)