Hoboj a klavír budou znít Kulturním zařízením

Hoboj a klavír budou znít Kulturním zařízením

Kruh přátel hudby ve Valašském Meziříčí připravuje v rámci dalšího programu Koncertního předplatného vystoupení jednoho z nejrespektovanějších českých hobojistů Viléma Veverky a mladého českého pianisty Iva Kahánka. Recitál pro hoboj a klavír se uskuteční ve velkém sále ve středu 22. dubna v devatenáct hodin.

Vilém Veverka patří mezi jedny z nejrespektovanějších českých hobojistů. Na studium u předního německého hobojisty Dominika Wollenwebera navázal dvouletým účinkováním v proslulé Berlínské filharmonii a skvěle nastoupená cesta vyvrcholila triumfem v jedné z nejprestižnějších hobojových soutěží Tokyo/Sony Music Foundation. Je sólistou Filharmonie Brno, zakládajícím členem „PhilHarmonia Octet Prague – a New Approach Ensemble“ a oficiálním hráčem firmy Buffet-Crampon France. Nahrál a v českých premiérách provedl řadu náročných skladeb druhé poloviny dvacátého století z repertoáru Benneta, Yuna, Zimmermanna či Rihma.

Ve Valašském Meziříčí zahraje Vilém Veverka s kolegou, mladým českým pianistou, Ivem Kahánkem Recitál pro hoboj a klavír. Ivo Kahánek si rychle získává pověst jednoho z nejpozoruhodnějších umělců své generace. Je znám širokou výrazovou paletou i výjimečnými virtuózními schopnostmi, které uplatňuje v repertoáru baroka po soudobou hudbu. Jedenáct let zpátky se stal absolutní vítězem mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro a získal ocenění v mnoha významných kláních u nás i v cizině.

Komorní koncert dua Veverka / Kahánek je předposledním ze série Koncertního předplatného 2014/2015. Vstupenky v doprodeji jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2015)