Gwyn Ashton se vrací na Malou scénu s brazilskými hudebníky

Gwyn Ashton se vrací na Malou scénu s brazilskými hudebníky

Třetí nejlepší kytarista na světě Gwyn Ashton se vrací do Valašského Meziříčí na Malou scénu za oponou, kde v listopadu loňského roku vystoupil v rámci sólového koncertu a zároveň zde natočil záznam svého skvělého vystoupení. Tentokrát ale nepřijede sám. Návštěvníci se mohou těšit na kvalitní koncert s brazilskou rytmikou v pátek 17. dubna od 19.30 hodin.

Australsko-britský mág bluesrockové kytary Gwyn Ashton vyráží na jarní turné po českých městěch a oproti podzimu, kdy koncertoval sólově v rámci propagačního turné k desce Radiogram, tentokrát přiveze své dva brazilské kolegy Bernarda Fajoese a Arthura Kauffmanna, kteří doplní jeho Gwyn Ashton Trio. V tomto složení vystoupí ve Valašském Meziříčí zcela poprvé a příznivci kvalitní hudby se mohou těšit na koncert obohacený brazilskou rytmikou z Ria de Janeira.

Tento fenomenální kytarista započal svou hudební kariéru v osmdesátých letech v Austrálii. Od šestnácti už hrával v každém ošumělém baru, na různých festivalech a motoristických srazech. S vlastní kapelou křižoval dlouhá léta australský kontinent a stál na stejném pódiu s řadou bluesových a rockových hvězd jako jsou B. B. King, Ray Charles, Mick Taylor či kapel The Yardbirds a Status Quo.

Postupem času se stal Gwyn Ashtom miláčkem evropského bluesového publika a natrvalo se usadil v Anglii. V roce 2001 byl vyhlášen třetím nejlepším kytaristou na světě hned za Jeffem Beckem a Garry Moorem.

Vstupenky na bluesový koncert Gwyn Ashton Tria jsou již teď k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2015)