Francouzský blues rock na Malé scéně ve Valmezu

Francouzský blues rock na Malé scéně ve Valmezu

Čtveřice francouzských muzikantů v čele s multiinstrumentalistou jménem Nico Chona si říká The Freshtones a v pondělí 13. září se premiérově představí na Malé scéně za oponou ve Valašském Meziříčí. Jarní jazz & bluesové dny 2021 stále splácí dluhy. Koncert začíná v 19.30 hodin a vstupenky jsou k dostání jak v předprodeji, tak i na místě.

Nico Chona & The Freshtones je výborná francouzská bluesrocková kapela. Čtyři muzikanti z Lyonu nabídnou autentický blues, rock a folk inspirovaný koncem 60. a počátkem 70. let minulého století. Působivé melodie a silné riffy připomenou kapely a umělce typu Cream, Crosby, Stills, Nash & Young, Muddy Waters nebo ZZ Top. Nico Chona je mladý multiinstrumentalista, který se v textech inspiruje svými cestami a vzpomínkami. Jeho hudba je autentická a originální, elektrické blues-rockové riffy občas ustupují sladkosti a teplým harmoniím, jež nás zavedou do Tennessee nebo Alabamy.

Na basovou kytaru a kontrabas bude hrát Dan Nambotin, za bicí usedne Niko Gamet a kytary se ujme Joris Perrin.

Koncerty se konají ve velkém sále, tak aby bylo možno dostát všem platným doporučením a pravidlům Ministerstva zdravotnictví. Vstupenky jsou k dostání v klasických předprodejích v Turistickém informačním centru a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2021)