Filmový klub ve Valmezu láká na novou sezónu

Filmový klub ve Valmezu láká na novou sezónu

Kino Valmez připravuje 34. ročník tamního Filmového klubu, a právě od poloviny prosince si mají možnost noví zájemci zajistit své místo při dvanácti projekcích v příštím roce. V první polovině ledna pak bude probíhat doprodej volných míst. Členové klubu mají navíc mnoho dalších výhod, které plynou z vlastnictví abonentky. Více na www.kinovalmez.cz.

Filmový klub ve Valašském Meziříčí patří počtem svých členů k absolutní špičce v České republice. Je to dáno mnoha faktory, zejména tradičním zájmem meziříčanů o kulturu a intenzivní mnohaletou péčí bývalá vedoucí kina Mirky Kohoutové. „I v roce 2022 chystáme pro milovníky filmu předplatné, v němž najdou nejen artové snímky (Zrcadla ve tmě), ale i francouzskou komedii (Přípitek), thriller dotýkající se Me Too (Nadějná mladá žena), dokument (Vlci na hranicích), animák (Moje slunce Mad), muzikál (Anette) nebo grotesku Charlieho Chaplina,“ říká vedoucí kina Valmez Ondřej Kaláb.

Filmový klub ve Valmezu není uzavřené společenství intelektuálů, ostatně promítání klubu jsou otevřená také veřejnosti, pouze za vyšší vstupné. „Film chápeme v celé jeho šíři, jako sdružování všech lidí, kteří milují kouzlo kina ve všech zemích, podobách a žánrech. Baví nás objevovat stále nové postupy. Pokud se Vám takový koncept líbí, zveme i Vás ke koupi ročního předplatného a průkazky FK Valmez,“ láká na filmáč Ondřej Kaláb.

Filmový klub zahrnuje dvanáct filmů od ledna do prosince 2022, kdy každý snímek má přesný termín a každý má předplacené své přesné místo v sále. Promítání vždy uvádí vedoucí klubu. To ale není vše. Díky průkazce Filmového klubu Valmez mají předplatitelé slevu 20 Kč i na některé další akce v kině Valmez například Český lev, Oscar, Tady Vary, akce ke 110 letům kina ve Valmezu. A také slevu Letní filmovou školu v Uherském Hradišti.

Více informací naleznete na www.kinovalmez.cz v záložce Filmový klub. První klub se uskuteční 17. ledna, ideálně tedy můžete předplatné a průkazky pořizovat do tohoto data za stále přijatelných 910 Kč.