Do M-klubu zavítají The Prostitutes

Do M-klubu zavítají The Prostitutes

Nejlepší kapela v Čechách, jak ji v roce 2005 nazval New Music Magazine, dorazí v sobotu 6. listopadu do valašskomeziříčského M-klubu. Řeč je o pražské post-punkové kapele The Prostitutes. Jako host se představí skupina Flash The Readies. Koncert začíná mimořádně až ve 21.00 hodin.

The Prostitutes se zformovali koncem roku 2004. V průběhu dvou let se dostali do popředí českých fanoušků, když se svezli na módní vlně britských indie kytarovek. Na tom má hlavní podíl zpěvák kapely Adrian Bell, který se svým britským akcentem působí na české scéně nezaměnitelným dojmem. Bell se ke zpěvu dostal náhodou, dříve působil v královském námořnictvu a dokonce bojoval proti Argentině ve válce o Falklandy. Je vystudovaným krajinným architektem a letos v Praze také poprvé samostatně vystavoval jako malíř.

Druhou a poslední deskou, kterou The Prostitutes letos na jaře nahráli, byla Hometown Zombies. Členové kapely považují trh s hudebními nosiči za mrtvý, proto desku distribuovali jako přílohu časopisu Filter. Název desky odkazuje na konzumní společnost současnosti, kterou kapela kritizuje. „Celá naše kapela je ve věku, kdy většina našich vrstevníků sedí doma a kouká na fotbal. Platí hypotéku, čumí na Novu, nechodí na výstavy, nechodí na koncerty a vlastně si vůbec neuvědomujou, proč by tyhle věci měly v jejich životech fungovat. A nám to prostě přijde dementní," apeluje kytarista kapely Martin Destroyer.

„Hudebně je druhá deska o dost jiná, než ta první. Je mnohem pestřejší. Najdete na ní taneční věci, pop i punk. Pro skalní fanoušky první desky to nemusela být dobrá zpráva. Prostitutky tak ale umlčely tábor kritiků, kteří jim vyčítali prvoplánovost a kopírování jiných úspěšných kapel," řekl David Schwager, produkční M-klubu.

Hostem večera bude mladá olomoucká kapela Flash The Readies. Svým projevem jsou často srovnávání se slavnějšími Charlie Straight. Za sebou mají jedno eponymní album. Lukáš Martinek (lum)