Divadelní sezóna dostává tradiční tvář

Divadelní sezóna dostává tradiční tvář

Po více než rok trvajících protikoronavirových opatřeních, to vypadá, že by se divadelní sezóna mohla alespoň z větší části, vrátit do bývalých kolejí. Tomu nasvědčuje alespoň fakt, že je možné od začátku září obsadit sto procent kapacity sálu. Stále je však dáno dodržovat platná doporučení a pravidla Ministerstva zdravotnictví. Co tedy první polovina sezóny nabídne?

Jelikož nebylo možné odehrát většinu představení z Divadelního, či Koncertního předplatného ani dětského Předplatného Sedmikráska, tak zakoupené abonentky i vstupenky zůstávají v platnosti a přechází tak automaticky do této sezóny 2021/2022. Navíc zbývá splatit dluh abonentům předplatného z roku 2019/2020. Ti se tak konečně dočkají uvedení francouzské komedie Chlap na Zabití v hlavních rolích s Filipem Blažkem a Miroslavem Vladykou, a to ve čtvrtek 2. září od 19 hodin.

Následující týdny budou divadelními představeními přímo nabouchané. Resty bude splácet představení Dva nahatý chlapi s Martinem Zounarem a Martinem Krausem. Bláznivá komedie kontroverzního francouzského autora je naplánována na úterý 7. září. Ta je mimo předplatné. Ve čtvrtek 16. září tedy začne Divadelní předplatné 2021/2022 hrou Třetí prst na levé ruce s Ivou Pazderkovou a Martinou Randovou o dvou sestrách, které se již nevídají, ale nečekaná událost svede jejich životy opět na stejnou cestu. Do konce roku se ještě v rámci předplatného odehrají inscenace, Co takhle ke zpovědi…, Manželství v kostce a Sexem ke štěstí. Na všechna zmiňovaná představení jsou v doprodeji vstupenky.

Mimo předplatné se uskuteční komedie Kaktusový květ s plejádou hvězd od Vaculíka, Bočanové, přes Gondíkovou, Tomsu, Andrlovou a další v různých alternacích. Nudit se rozhodně nebudete, a to ve středu 13. října. V prosinci, přesněji ve čtvrtek 9., přiveze agentura Harlekým komedii Drahá legrace, která je volným pokračováním slavného Blbce k večeři.

Vstupenky na veškerý představení jsou k dostání v Turistickém informačním centru a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2021)