Czech Nature Photo – Nejlepší fotografie přírody

Czech Nature Photo – Nejlepší fotografie přírody

Za tradiční se ve Valašském Meziříčí může považovat každoroční možnost shlédnout výběr toho nejlepšího z prestižní fotografické soutěže Czech Press Photo. Ani letos tomu není jinak, jen nejsou k vidění žurnalistické snímky, ale to nejlepší z další odnože této soutěže, a to Czech Nature Photo. Výstava, ve druhém patře Muzejního a galerijního centra v zámku Žerotínů, je k vidění do neděle 29. srpna.

Výstava soutěže Czech Nature Photo ukazuje přírodu celého světa, tak jak ji vidí profesionální i amatérští fotografové, a jejím cílem je nejen představit krásy přírody okolo nás, ale také motivovat veřejnost k její ochraně.

Od svého vzniku v roce 2017 si soutěž získala řadu příznivců, přičemž vystavená kolekce představuje výběr fotografií za uplynulá léta. O jejich kvalitě svědčí i to, že řada autorů fotí přírodu také pro mezinárodní agentury a vydavatele.

Absolutním vítězem letošního ročníku se stal snímek z české přírody, který pořídil Igor Mikula. Celkem se přihlásilo 267 autorů, kteří zaslali 2300 fotografií. Novinkou letošního ročníku bylo Czech Photo Junior, do něhož se přihlásilo 227 žáků základních a středních škol, kteří zaslali téměř tisíc fotografií. Odborná mezinárodní porota zasedala pod vedením fotografa přírody Vladimíra Čecha ml. Společně s ním o nominacích rozhodovali izraelský wildlife fotograf Boaz Amidror, fotograf Václav Šilha, ředitel Národního parku Šumava Pavel Hubený a Petr Tureček ze společnosti Cewe.

Výstava Czech Nature Photo je k vidění ve všední dny od úterý do pátku vždy od devíti do sedmnácti hodin a o víkendu od třinácti do sedmnácti hodin. Prosíme o dodržování platných protiepidemických nařízení. Více na www.magc.cz.