Březnovému metalu bude vévodit kapela Up!Great

Březnovému metalu bude vévodit kapela Up!Great

Snad poprvé se do Valmezu vydává ostravská crossoverová kapela Up!Great, která zde zahraje na dalším metalovém večírku. Pódium nebude sdílet sama, ale přidá se k ní prostějovská parta From Beyond a domácí ITAI. Koncert ve sklepení M-klubu se připravuje na pátek 24. března. Start je ve 20 hodin.

Dramaturgie M-klubu dala dohromady opět silnou trojici hudebních uskupení, které se řadí do tvrdších žánrů. Tentokrát padla karta na hardcore-rockový nářez Up!Great s absolutní ženskou energií vokalistky Veroniky. Tahle ostravská kapelka se dostala až na kompilaci Rock4life baltimorského vydavatelství Quickstar Production. V minulém roce brázdila tuzemskými kluby a za svou kariéru stála na podiích s takovými jmény jako Atai Terror, Satisfvcktion, Jolly Joke & PBU či Endless.

Ve Valmezu si s nimi zahraje prostějovské kvarteto From Beyond. Těm nelze odepřít zálibu v těžkopádném death metalu, jež díky sobě vlastnímu originálnímu zvuku nemají na české scéně konkurenta. Navíc jim letos táhne na pětadvacet, takže bychom se v M-klubu mohli těšit na narozeninovou pařbu, neboť kulatiny to nejsou zas tak malé. Skvělou trojici doplní domácí parta ITAI, která se ve své tvorbě zaměřuje na alternativní hardcore. Tato čtveřice v současné době připravuje nové EP. Možná se tedy dočkáme nějaké ochutnávky v podobě songu.

Vstupenky jsou za zvýhodněnou cenu k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. K dostání budou ale také na místě.

 

(smo#2017)