Baborák Ensemble zahraje ve Valašském Meziříčí

Baborák Ensemble zahraje ve Valašském Meziříčí

Koncertní předplatné této sezóny v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí završí svým koncertem v pátek 20. května ve velkém sále soubor Baborák Ensemble, jež založil hornista a dirigent Radek Baborák. Začátek koncertu je v 19 hodin.

Baborák, to je prostě dokonalost! Když hraje, působí to, jakoby mu to šlo snad samo… pro mě je to génius," prohlásil dirigent Seiji Ozawa. Tu čest poslechnout si jeho ansámbl budou mít také posluchači ve Valašském Meziříčí. Členy jeho souboru spojuje radost ze vzájemného sdílení hudby mistrů čtyř stylových období, entusiasmus při objevování neznámých skladeb a hledání osobitého netradičního vyznění kompozic, které jsou Ensemblu dedikovány nebo autorsky upraveny.

Základem komorního souboru je lesní roh a smyčcové kvarteto. Ve Valašském Meziříčí přijedou ve složení Radek Baborák – lesní roh, Martina Bačová - housle, Hana Baboráková – violoncello a Miroslav Sekera – piano, neboť se formace rozšiřuje podle repertoárových a stylových potřeb jednotlivých programů. Baborák Ensemble spolupracuje s řadou výjimečných muzikantů, koncertních mistrů a spřízněných českých souborů. Jsou pravidelnými účastníky festivalů Pražské Jaro, Smetanova Litomyšl i koncertů v prestižních Japonských sálech.

Vstupenky jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí, online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz a poté před koncertem na místě.

 

(smo#2016)