Americká zpěvačka Aimée Allen se vrací na Malou scénu

Americká zpěvačka Aimée Allen se vrací na Malou scénu

Poslední koncert z předplatného Jarních jazz & bluesových dnů na Malé scéně za oponou uvede americká jazzová zpěvačka Aimée Allen. Ta se v kvartetu vrací na Malou scénu za oponou ve Valašském Meziříčí v neděli 19. září 2021. Koncert začne v 19:30.

Aimée Allen je rodačkou z Pittsburghu a už v raném dětství na ni působil klasický jazz. To je každopádně slyšet v jejím současném hudebním stylu i interpretaci. Aimée se však hudbě začala věnovat až na vysoké škole a po absolvování právnických titulů na prestižních vysokých školách. Inspiraci odjela čerpat do Paříže, kde pravidelně hrála v jazzových klubech. To jí vedlo k založení skupiny Les Bossa Novices, v němž se věnovala bossa nově a jazzu.

V současné době žije v New Yorku odkud často vyjíždí na koncertní turné do zahraničí. Na jejich koncertech se můžete zaposlouchat do výběru z jazzových standardů velkého amerického zpěvníku, již zmiňované bossa novy či francouzských lyrických písní. Její vokální projev je vždy upřímný a zvuk souboru autentický, ve vyzrálém zpěvaččině hlase je slyšet jak oduševnělost a životní zkušenost, tak ženská smyslnost. Společně s Aimée přijedou zkušení hudebníci Walter Fischbacher, Petr Dvorský a Ulf Stricker.

Koncert Aimée Allen Quartet se uskuteční v rámci koncertního cyklu Jarní jazz & bluesové dny 2021 – Splácení dluhu. Koncerty jsou do odvolání konány ve velkém sále. Vstupenky jsou k dostání osobně v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a také online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvlamez.cz.