Otevíráme Turistické informační centrum

Otevíráme Turistické informační centrum

Od pondělí 27. dubna 2020 je za stanovených hygienických opatření opět v provozu Turistické informační centrum na II. nádvoří zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Držitele fyzicky zakoupených vstupenek prosíme o shovívavost, čas na jejich vrácení je do konce června.

Turistické informační centrum ve Valašském Meziříčí slouží výraznou měrou nejen turistům, ale také občanům města a zároveň je hlavním prodejním místem vstupenek na akce Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí, p.o. Z tohoto důvodu očekávají zaměstnanci po otevření centra vysokou návštěvnost. „Hlavním důvodem bude samozřejmě vrácení financí za dosud zrušení akce Kázetka od poloviny března doposud. Držitelé vstupenek, případně abonentek na Jarní jazz & bluesové dny, však mají čas. Vstupenky je u nás možné vracet až do konce měsíce června. Není proto potřeba do Informačního centra vyrážet ihned. Totéž platí pro vstupenky na promítání kina Valmez,“ přibližuje Šárka Anlaufová, vedoucí Turistického informačního centra.

V souvislosti s nařízeními a zastavením šíření nákazy jsou v Turistickém informačním centru nastavena mimořádná hygienická opatření, které musí dodržovat každý příchozí do centra. Mimo jiné je regulován počet zákazníků ve vnitřních prostorách a je dbáno na jejich rozestupy. „Došlo také k úpravě otevírací doby. Ta je do 11. května 2020 v pracovní dny od 9 do 17 hodin. O víkendech a státních svátcích bude TIC zavřeno. Víkendový provoz začne v době, kdy budou otevřeny také galerie, muzea, zámky a jiné památky ve městě a okolí. Momentálně zůstává nedostupná služba veřejného PC, neboť není možné zajistit dostatečnou dezinfekci klávesnice a jiných částí počítače,“ říká Šárka Anlaufová.

 

(smo#2020)