Kulturní zařízení ruší plánované akce

Kulturní zařízení ruší plánované akce

Z důvodu opatření proti šíření nákazy koronavirem a respektování aktuálního mimořádného nařízení vlády, které stanovuje zákaz kulturních akcí přesahujících účast více jak 100 osob, se vedení Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí p. o. rozhodlo pro zrušení akcí avizovaných do neděle 22. března 2020, s tím, že záleží, jakým směrem se bude situace vyvíjet a k jakým opatřením vláda dále přistoupí.

„V následujících dvou týdnech máme v programu naplánovány přes dvě desítky kulturních akcí, včetně filmových projekcí v kině Valmez. A v devadesáti procentech jde o akce, na něž je prodáno více jak 100 vstupenek. Z tohoto důvodu a z důvodu možného matení návštěvníků tím, co je a není zrušeno, jsme se rozhodli až do neděle 22. března 2020 omezit setkávání lidí z řad široké veřejnosti v prostorách KZ a zrušit do té doby avizované koncerty, přednášky, výstavy i promítání kina,“ upřesňuje ředitel Kulturního zařízení Roman Štěrba.

Zrušení se tak týká například hojně navštěvované výstavy Svět kostiček LEGO v Muzejním a galerijním centru, výstav v Galeriích Kaple a Sýpka, Veletrhu pracovních příležitostí 2020, koncertů v M-klubu a na Malé scéně za oponou i divadelních představení pro děti ve velkém sále. Podobná situace je také v kině Valmez, kde se ruší promítání. Na aktuální situaci začínají reagovat filmoví distributoři odložením premiér. Například společnost Bioscop oddaluje premiéru filmu 3Bobule a odložená je také pohádka Princezna zakletá v čase, která v programu také byla.

Opatření je prozatímní a v průběhu následujících dnů jej mohou změnit další opatření vlády. „Aktuální situace ovlivňuje také průběh vrácení vstupenek návštěvníkům, kteří mají zakoupené vstupenky na zrušené akce. Těm, kdo využili náš online portál a zakoupili si e-Ticket, bude finanční hotovost vrácena na účet, z něhož byla placena, což proběhne v následujících dnech. Držitele vstupenek zakoupených v Turistickém informačním centru, případně na pokladně kina Valmez, prosíme, aby si vstupenky zatím ponechali. Vrácení vstupenek zrušené akce bude probíhat od 1. dubna 2020. V současné době situaci řešíme s umělci, se zástupci kapel a divadel, a v tuto chvíli nevíme, které akce budou nadobro zrušeny, a které je možné přesunout na jiný termín. Ve všech případech se budeme snažit vyjít vstříc účinkujícím i návštěvníkům kulturních akcí, doplňuje Roman Štěrba.

Aktuální informace o dalším postupu v této výjimečné situaci a o konání akcí KZ v následujících týdnech budeme informovat na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz a jeho sociálních sítích. Omlouváme se za způsobené nepříjemnosti a děkujeme za pochopení.

 

(smo#2020)