Zrní oslaví prvních 15 let také v meziříčském M-klubu

Zrní oslaví prvních 15 let také v meziříčském M-klubu

Kapela Zrní oslaví v letošním roce patnáct let své existence. Z undergroundu se jim podařilo dostat na špičku české klubové scény. A to se musí řádně oslavit a nejlépe s fanoušky, kteří je milují. A tak v rámci turné Prvních 15 let přijedou také do Valašského Meziříčí. V M-klubu zahrají ve čtvrtek 10. března od 20 hodin.

Zrní to je pět kluků, kteří nepotřebují nikomu nic dokazovat, kašlou na outfit, mají co říct a je jim spolu dobře. Bez kalkulu a velké nahrávací společnosti za zády jsou jejich poslední dvě desky zlaté. Ačkoliv kapela hraje na festivalech v hlavních časech, nezapomněli, kde začali hrát. Na ulici. Proto v každém městě před koncertováním zahrají několik písniček akusticky na náměstích jako zamlada. Když oslavy, tak ve velkém stylu.

Pokud váháte, do jaké škatulky Zrní zařadit, vězte, že kapele jsou žánry fuk. A když se jich někdo zeptá, odpoví: něžný artbrut, kladenskej uhelnej zen. Jakmile je uslyšíte naživo, dostanou vás. A proto na ně lidi chodí. Vezměte si bohémské housle plné něhy, tklivosti i dravosti, přidejte k tomu hravou kytaru, která zraje k dokonalosti, analytickou basu pulsující srdcem, která spolu s naléhavými bicími tvoří ideální pár a klukovsky jasný sebejistý hlas s projevem tak trochu psychedelického vizionáře. Vše to okořeňte beat boxem, elektronikou, harmonikou, flétnou a čirá energie se vám vpije do hlavy a těla. A vy nevíte co dřív: zda sledovat to, že si kytara odskočila za bicí, bicí za harmoniku a zpěv buší zuřivě do kufru anebo si jen tak nezavřít oči a „pluje tmou, sám, tmou, pluje tmou.“

Jejich projev na pódiu je stejný jako jejich muzika: osobitý, hypnotický, hutný, energický, uvěřitelný. Ačkoliv zpívají česky, jsou světoví. To dokazuje mimo jiné i fakt, že byli v roce 2014 vybráni jako jediný český headliner pro pražský showcasový festival Nouvelle Prague, kde upoutali pozornost zahraničních agentů a delegátů. Aby těch úspěchů nebylo málo, tak jejich poslední deska Následuj kojota byla nominována na cenu kritiky Apollo, a také na Cenu Anděl 2014 hned ve třech kategoriích: kapela roku, alternativní deska roku a klip roku (videoklip Loďky). 

Zrní přijedou potěšit také fanoušky ve Valašském Meziříčí, kde si již několikrát zahráli a prostředí tak dobře znají. Vstupenky na koncert jsou k dostání v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2016)